Rakúsky hyperšport Milan Red poskytne výkon 1 306 koní

živnosti

Prichádza čas kedy Rakúsko vstupuje do sveta hyperšportov, ktorému dominujú značky ako Koenigsegg, Pagani a Bugatti. Milan Red prináša do sveta rýchlych kolies nové dizajnové prvky. Namiesto toho, aby ponúkol brutálny prítlak ako napr. McLaren Senna či Ford GT, inšpiroval sa rakúskym sokoliarstvom.

Najdrahším autom sveta je Bugatti Divo za rovných 5 miliónov EUR

Nie je to však iba štýle, ale aj o celkom vyhotovení a brutálnych špecifikáciách. Milan pomenoval tri jazdné režimy inak ako by ste očakávali. Nazval ich podľa schopností vzácnych rakúskych smrtonosných dravcov. Namiesto režimov Šport alebo Trať vyberáte z režimov Glide, Hunt a Attack.

Celú tú nádheru poháňa štyrikrát preplňovaný 6,2-litrový V8 motor s výkonom až 1 306 konských síl. Nakoľko je celý automobil vyrobený z uhlíkových vlákien jeho hmotnosť je iba 1 300 kg. Máme tu preto dočinenia s hmotnostným pomerom 1:1 (rovnako ako v prípade automobilov Koenigseggg). V dôsledku toho by malo ísť o naozaj extrémne rýchly hyperšport.

Napriek tomu, že sa výstupný výkon 1 306 koní prenáša iba na zadné kolesá, zrýchlenie je skutočne impozantné. Milan dokáže zrýchliť z 0-100 km/h iba za 2,5 sekundy. Rýchlosť 200 km/h možno dosiahnuť za 5,5 sekundy a 300 km/h iba za 9,9 sekúnd. Ak sa tieto údaje naozaj potvrdia, pôjde o vážneho konkurenta pre Bugatti Chiron. Maximálna rýchlosť sa pohybuje nad 400 km/h.

Za túto šialenú sadu špecifikácií zaplatíte približne 2 milióny EUR. Plánuje sa vyrobiť 99 kusov, pričom 18 si už niekto stihol rezervovať.

V dnešnej dobe môžete riadiť umelecké dielo, hi-tech monštrum, trón na štyroch kolesách – alebo automobil, ktorý slúži k jedinému účelu: strhnúť na seba všetku pozornosť. A tu nastupujeme do hry my, “povedal Markus Fox, výkonný riaditeľ Milan Automotive.

Zdroj: milan-automotive.com

Tags from the story
,
More from Marek Poleč

Huawei predstavil novú generáciu skladacieho smartfónu Mate Xs

Spoločnosť Huawei predstavila Mate Xs, novú generáciu revolučného skladacieho smartfónu. Ide o...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *