A password will be e-mailed to you.

Po rokoch žartov je Aspark Owl konečne tu. Tento japonský elektrický hyperšport sa stáva najrýchlejším na svete. Fantastické zrýchlenie na 100 km/h je možné za neuveriteľne krátky čas 1,69 sekundy. Je to možné vďaka štyrom elektrickým motorom, ktoré poskytujú krútiaci moment 2 000 Nm a celkový výkon 1 480 kW.

Rimac Concept Two – elektrická beštia so šokujúcim výkonom 1 914 koní

Hyperšport z Japonska púta pozornosť najmä svojimi výkonovými špecifikáciami. Maximálna rýchlosť je 400 km/h a čas potrebný na dosiahnutie rýchlosti 300 km/h je iba 10,6 sekundy. Stroj obsahuje 64-kilowatthodinovú lítium-iónovú batériu, ktorá poskytuje dojazd 450 kilometrov. Aspark hovorí, že v blízkej budúcnosti by mohla byť k dispozícii ešte väčšia batéria.

Aspark chcel dosiahnuť toho, aby exteriér hyper športu evokoval ženský výzor. Karoséria je kombináciou niekoľkých záhybov a hladkých kriviek. Všetky diely sú vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami, s výnimkou rámu z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je súčasťou strechy.

Celková výška stroja je iba 99 centimetrov a vo vnútri sa nachádza monokok z uhlíkových vlákien, ktorého hmotnosť je iba 120 kilogramov.

Hydraulické tlmiče majú tri režimy, ktoré ponúkajú nastavenie svetlej výšku v rozmedzí od 80 do 160 mm. Uhlíkovo-keramické brzdové kotúče s 10-piestovými strmeňmi vpredu a 4-piestovými vzadu pomáhajú hyper šport spomaliť. Vo vnútri sa nachádzajú štyri displeje pričom dva z nich fungujú ako obrazovky pre kamery zabudované do bočných zrkadiel.

Aspark vyrobí iba 50 exemplárov za cenu 2,9 milióna EUR. Spoločnosť plánuje začať dodávky v druhom štvrťroku 2020.

Zdroj: asparkcompany.com

Žiadny ďalší článok