A password will be e-mailed to you.

Britská automobilová značka sa rozhodla pre kontroverzný krok. Podľahla naj dominantnejšiemu trendu automobilového priemyslu a začala vyrábať SUV. Pripravované auto je rovnako elegantné ako ktorýkoľvek roadster tejto ikonickej automobilovej značky. Presvedčte sa o tom spolu s nami a pozrite si obrázkovú galériu nižšie.

Aston Martin vzdáva hold Jamesovi Bondovi limitovanou edíciou

Po tom čo sa automobilka začiatkom tohto roka iba tesne vyhla finančného krachu, upriamila svoju pozornosť do predtým nepreskúmanej oblasti. Aston Martin DBX bude novým výkonným SUV s dušou športového automobilu. Treba dodať, že vďaka programu Q od Aston Martin ho bude možné rôznymi spôsobmi prispôsobovať.

Na demonštráciu toho, čo všetko je možné prispôsobovať bol vytvorený variant s matným exteriérom, lesklými čiernymi kolesami a interiérom s hliníkovými prvkami v tvare diamantu. Celkový vzhľad dotvára povrchová úprava z uhlíkových vlákien na hlavnej konzole. Výrobca tvrdí, že tento materiál bol vyrezaný strojom z jediného bloku, ktorý sa skladal z 280 ručne nanášaných vrstiev. Jeho textúrovaný povrch bolo možné dosiahnuť až následne.

Aston Martin DBX má za sebou niekoľko dlhých rokov vývoja s ktorým sa začalo prakticky už v roku 2015. Prvý model bol fyzicky vytvorený a otestovaný v roku 2018. Spoločnosť v tlačovej správe uviedla, že by chcela čo najlepšie skombinovať výkon športových automobilov so všestrannosťou špičkových SUV modelov.

DBX je kľúčovým modelom automobilky

Aston Martin DBX predstavuje kľúčový moment v realizácii tretej a záverečnej fázy plánu z druhého storočia, vrátane sľúbeného rozšírenia portfólia. Aston Martin DBX je taktiež predzvesťou začiatku výroby v druhom výrobnom závode spoločnosti Aston Martin, uviedol Dr. Andy. Palmer, generálny riaditeľ spoločnosti Aston Martin. Konštrukcia modelu DBX pozostáva zo špecializovanej platformy SUV, čo je v celom odvetví veľmi zriedkavé. Jej súčasťou je hliníkové telo z lepených spojov, aké sa nachádza aj v športových automobiloch.

Konštrukcia bola navrhnutá tak, aby bola ľahká a robustná. Prvoradým cieľom bolo totiž dosiahnuť symbiózu medzi rýchlosťou a bezpečnosťou.

Astom Martin DBX je samozrejme viac ako iba nový model značky. Britskú automobilku zachránili pred krachom už ôsmi krát po sebe peniaze od rôznych investorov. Posledná investícia bola vo výške 239 miliónov dolárov a poskytol ju miliardár Lawrence Stroll z Formuly 1. Podobne ako Bentley, Lamborghini a Rolls-Royce automobilka vsádza na to, že SUV bude cenným zdrojom výnosov v nadchádzajúcich rokoch.

Zdroj: astonmartin.com

Žiadny ďalší článok