A password will be e-mailed to you.

Britská automobilka Aston Martin práve oznámila nový model DBS Superleggera. Pripomína si ním 50. výročie filmu V tajnej službe Jej Veličenstva, jediného filmu v ktorom si zahral George Lazenby.

Aston Martin Rapide AMR – najrýchlejší štvordverový sedan na svete

Z modelu DBS Superleggera sa vyrobí iba 50 exemplárov, pričom všetky z nich budú mať rovnakú olivovo-zelenú farbu. Takú istú akú mal pôvodný model Aston Martin DBS z roku 1969 na filmovom plátne.

Čo odlišuje tento exkluzívny model od iných modelov DBS Superleggera? Predovšetkým množstvo uhlíkových vlákien, unikátny nárazník, aerodynamický tvar a kované kolesá. Prednú časť zdobí kovová mriežkou vyrobená na zákazku. Tvorí ju šesť horizontálnych lopatiek pripomínajúcich mriežku klasických modelov z roku 1969. K dispozícii je množstvo vygravírovaných nápisov 007 vrátane OHMSS, ktoré sa nachádzajú po celom automobile.

Čo nie je súčasťou dodávky? Chýbajú dymové stroje, skryté zbrane, vyhadzovacie sedadlá či iné pomôcky pre Bonda. Technicky vzaté, pôvodný DBS z filmu množstvom takýchto hračiek ani nedisponoval. Jedinou špionážnou pomôckou bol vtedy teleskopický zameriavač pušky, skrytý v červenej odkladacej schránke. Interiér charakterizuje čistá čierna koža a sivá zmes kože Alcantara. Všadeprítomné červené akcenty poukazujúce na filmový pôvod automobilu.

Špeciálnu edícia nereprezentuje iba jej vzhľad. OHMSS DBS Superleggera sa môže pochváliť preplňovaným 5,2-litrovým dvanásťvalcovým motorom o výkone 715 konských síl vďaka ktorému zrýchľuje z 0-100 km/h iba za 3,4 sekundy.

Tento ikonický model sa pripojí k modelu Goldfinger DB5, ktorý je momentálne vo výrobe, a k modelu DB9 GT Bond Edition z roku 2015, pričom ide o najnovšieho člena zo špeciálnej edície 007.

OHMSS DBS Superleggera bude k dispozícii za cenu 300,007 GBP (zhruba 380 000 USD). Obrátte sa na Moneypenny v prípade, že by ste potrebovali finančné prostriedky.

Zdroj: astonmartin.com

Žiadny ďalší článok