Aventador SVJ 63 Roadster sa vypredal ešte pred svojim predstavením

Lamborghini vyrobí z tohto superšportu iba 63 kusov – oslavuje tak výročie založenia automobilky v roku 1963 – pôjde tým o najexkluzívnejší otvorený Aventador. Pýtate sa prečo píšeme o limitovanej edícii, keď už nie je k dispozícii na predaj? Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster je novým modelom, ktorý sa stihol vypredal ešte pred svojim debutom na podujatí Monterey Car Week v Kalifornii.

Lamborghini Huracán Performante – Okresaný vetrom..

Podľa talianskej automobilky je výroba superšportu limitovaná na 63 kusov. Lamborghini ako automobilka vznikla v roku 1963 a tento nový roadster je oslavou tohto mílnika – ide zatiaľ o najexkluzívnejší otvorený Aventador.

Elegantný roadster je k dispozícii v jednom z ôsmich jedinečných „dizajnových schémach“ čerpajúcich z takmer neobmedzených farieb a úprav dostupných v personalizačnom programe spoločnosti. Spolu s možnosťami úprav exteriéru majú majitelia na výber z troch farebných schém interiéru. K dispozícii je Alcantra a uhlíkové vlákna – Grigio Octans (šedá), Grigio Cronus (šedá) a Arancio Dryope (oranžová).

Aventador SVJ 63 Roadster však necharakterizuje iba super-špičkový vzhľad. Pod kapotou je výkonný motor 6,5 litrový V12 motor, schopný produkovať 770 koní a krútiaci moment 720 Nm. Vďaka tomuto motoru zrýchľuje dvojmiestny roadster z 0-100 km/h iba za 2,9 sekundy a dosahuje najvyššiu rýchlosť 350 km/h. S tak dobrým vzhľadom a špičkovým výkonom je ľahké pochopiť, prečo spoločnosť už stihla vypredať celý výrobný cyklus SVJ 63 ešte pred predstavením v Monterey Car Week. Šťastliví majitelia sa budú môcť prvý krát povoziť na budúci rok…

Huracán EVO GT Celebration na počesť víťazstiev značky

Vypredaný SVJ 63 samozrejme nebol jediným super športom z limitovanej edície, ktorý automobilka predviedla na tomto podujatí. Spoločnosť tu tiež debutovala závodným modelom Huracán EVO GT Celebration. Dvojmiestne pretekárske vozidlo s motorom V10 je charakteristické svojim farebným vyhotovením. Super šport bude k dispozícii v jednej z troch hlavných farieb, ktoré v kombinácii s tromi možnosťami úpravy poskytujú deväť rôznych farebných kombinácií.

Limitovaná edícia 36 kusov bude určená výhradne pre severoamerický trh a na počesť víťazstiev značky Lamborghini v rokoch 2018 a 2019 v Daytone a v Sebringu.

 

More from Marek Poleč

Pozrite sa ako to vyzerá na palube najväčšej superjachty Sunseeker

Toto neuveriteľne realistické video vás dostane na palubu najväčšej superjachty Sunseeker. Zúčastnite...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *