A password will be e-mailed to you.

Dve legendárne britské značky spojili svoje sily, a dali vzniknúť limitovanej edícii luxusného kabrioletu. Nič by na tom nebolo, keby nepripomínal superjachtu. Bentley Continental GT Convertible Galene Edition bude mať svoj debut na Cannes Yachting Festival.

Limitoavná edícia Galene, pomenovaná podľa gréckej bohyne pokojných morí, navrhol Mulliner v spolupráci s Princess Yachts. Krásny biely Bentley ukazuje, koľko kreativity možno dosiahnuť keď sa spoja dizajnérske talenty. Špecialitou Galene je kresba luxusnej jachty na prístrojovej doske. Ide o výtvor španielskeho umelca menom Jaume VIlardell.

Rolls-Royce Phantom VIII oficiálne predstavený

Biely exteriér vzdáva poctu najkvalitnejším materiálom a ručne vyrábaným detailom, ktoré sú doménou suprjácht. Námornícky dizajn pokračuje v celom interiéri. Hlavná koža je dostupná v štyroch farebných kombináciách, pričom efektne ladí s druhou farbou Brunel. Centrálna konzola je obložená drevom z vlašského orecha a pripomína palubu na jachtách Princess. Rovnaká povrchová úprava sa nachádza aj na podlahe batožinového priestoru.

Bentley Continental GT Convertible Galene Edition poháňa vidlicový osemvalec s dvojitým turbom. Motor o objeme 4 litre poskytuje výkon 373 kW (507 k) a točivý moment 660 N.m. S takouto pohonnou jednotkou si môžu cestujúci dovoliť zrýchlenie z 0 a 100 km/h za 5 sekúnd. Maximálna rýchlosť bola stanovená na 301 km/h.

Interakcia medzi dvoma symbolickými značkami nie je prekvapením. Princess a Bentley Motorsport oznámili začiatkom tohto roka trojročný sponzorský kontrakt. Jeho cieľom bude spájať svet jachtingu s motošportom.

Zdroj: bentleymotors.com

Žiadny ďalší článok