Bugatti Chiron je odteraz najrýchlejším hyperšportom na svete

Chiron

Bugatti nikdy neskrýval svoju túžbu pokoriť rýchlosť  480 km/h. Teraz sa zdá, že sa to automobilke podarilo modelom Chiron. Automobilka dokázala vytvoriť vozidlo, ktoré si môže nárokovať titul najrýchlejšieho super auta na svete. Upravená verzia vozidla dosiahla začiatkom minulého mesiaca najvyššiu rýchlosť 490 km/h počas testovania na testovacej dráhe koncernu Volkswagen.

Francúzska automobilka v pondelok oznámila, že modifikovaná verzia modelu Chiron, ktorú pilotoval Andy Wallace, dosiahla nový rekord, ktorý overila nemecká technická inšpekčná asociácia TÜV.

Bugatti Centodieci je auto z ktorého nebudete chcieť spustiť oči

Chiron o ktorom je reč, nie je štandardným modelom, ak možno povedať že jeden takýto existuje. Jeho karoséria, ktorá pochádza od talianskeho výrobcu Dallara Automobili bola optimalizované pre aerodynamiku a predĺžená o 10 palcov. Vozidlo bolo tiež nastavené nižšie na zem, aby sa znížil odpor, a upravené boli aj zadné partie. Úplne nový je aj výfukový systém, ktorý sa podobá na ten, ktorý dostal do výbavy nový model Centodieci. Wallace’s Chiron tiež hovorí o súprave špeciálnych pneumatík Michelin Pilot Sports Cup 2 schopných otáčať sa 4 100 krát za sekundu.

Napriek tomu je motor rovnaký ako v štandardnej verzii vozidla. Hyperšport stále obsahuje rovnaký 8,0-litrový šestnásť valec, ktorý je naladený podobne ako v príp. modelu Centodieci. Jeho celkový výkon je 1 600 koní, prevodovka a systém pohonu všetkých kolies ostali nezmenené. Francúzska automobilka Bugatti už niekoľkokrát dokázala, že vyrába tie najrýchlejšie autá na svete, pričom v budúcnosti sa zameria na ďalšie oblasti. Naskytá sa otázka, či je modifikovaný Chiron najrýchlejším sériovo vyrábaným autom na svete alebo nie.  Podľa Top Gear je pravdepodobné , že rekordné auto by sa mohlo začať vyrábať ako model Super Sport.

 

Tags from the story
, ,
More from Marek Poleč

Aston Martin DBX – najnovšie SUV, pre Bonda ako stvorené!

Britská automobilová značka sa rozhodla pre kontroverzný krok. Podľahla naj dominantnejšiemu trendu...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *