Firma Bosch sa stala oficiálnym partnerom šampionátu ABB FIA Formuly E

Piata sezóna šampionátu FBI FIA Formuly E odštartuje s novým sponzorom: pre nasledujúce tri roky bude spoločnosť Bosch oficiálnym partnerom svetovo prvej čisto elektrickej jednosedadlovej pretekárskej série. Tento krok podčiarkuje jej cieľ byť lídrom v oblasti elektromobility.

„Bosch je pre elektrickú jazdu partner číslo jeden, čo je pozícia, ktorá sa teraz odráža v našom postavení oficiálneho partnera Formuly E,“ hovorí Dr. Markus Heyn, člen predstavenstva spoločnosti Robert Bosch GmbH.

Emirates ponúknu na trase Dubaj-Viedeň luxusné apartmánové cestovanie

Partnerstvo s pretekárskou sériou zahrňuje rozsiahlu reklamnú spoluprácu na pretekárskych tratiach, online a v televízii. „Je nám veľkou cťou, že môžeme spoločnosť Bosch privítať na šampionáte ABB FIA Formuly E ako nášho oficiálneho partnera,“ uvádza Alejandro Agag, zakladateľ a generálny riaditeľ Formuly E. „Bosch je jedným z popredných dodávateľov automobilových komponentov, renomovanou a uznávanou značkou a vstup do Formuly E je rozhodne veľkým krokom.

Dlhoročná tradícia spoločnosti Bosch v motošporte a odborné znalosti z odboru elektrifikácie, automatizácie a konektivity sú pre mňa prirodzené spojenie. Tieto piliere sú podľa môjho názoru kľúčom k mestskej mobilite budúcnosti a spoločne so všetkými našimi partnermi môžeme spoločne pomôcť urýchliť prechod na elektrický pohon.“

Pre Bosch je však toto partnerstvo so šampionátom elektrických vozidiel oveľa viac než len čisté sponzorstvo: ako oficiálny partner má spoločnosť blízko k divákom a svojim zákazníkom. Vo Formule E sú v súčasnej dobe zastúpení všetci hlavní výrobcovia automobilov. Pripojením sa k pretekárskej sérii navyše Bosch pokračuje vo svojej vlastnej tradícii motošportu: dodávateľ technológií a služieb je dlhoročným partnerom DTM (Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft) a tiež zdrojom mnohých prototypov a cestovateľských vozidiel pre seriál majstrovstiev sveta vo vytrvalostných závodoch World Endurance Championship. So vstupom do Formuly E tak spoločnosť završuje svoje aktivity v oblasti automobilových pretekov. „Bosch elektrifikuje pohonnú jednotku – na cestách aj na pretekárskom okruhu,“ uvádza Heyn.

Trinásť pretekov, dvanásť miest, päť kontinentov

S Formulou E sa Bosch zameriava na pretekárske série, ktoré majú celosvetový dosah a ponúkajú atraktívnu technológiu a marketingovú platformu. Preteky prebehnú na okruhoch mestských centier po celom svete. Na začiatku piatej pretekárskej sezóny Formuly E 15. decembra 2018 bude v Saudskej Arábii v štvrti Ad Diriyah pripravených 22 pretekárskych vozidiel s elektrickým pohonom a na logo Bosch tu čaká jeho premiéra na pretekárskej dráhe.“ Vibrujúce veľkomestá, nadšení fanúšikovia a vozidlá s elektrizujúcim zrýchlením – také emocionálne prostredie je to pravé pre naše aktivity v oblasti pretekania,“ hovorí Clemens K. Krebs, vedúci marketingovej komunikácie obchodnej oblasti Mobility Solutions v spoločnosti Bosch.

Vášeň pre pretekanie

Máloktorá iná spoločnosť sa môže pýšiť firemnou históriou, ktorá je tak veľmi prepojená s motoristickým pretekaním: Spoločnosť Bosch sa dostala na stupne víťazov so svojimi vlastnými technológiami už v rokoch 1901 a 1903. Od tej doby spoločnosť využíva svoje závodné úspechy aj v oblasti marketingu. Značka Bosch sa stala po návrate šampionátu DTM v roku 2000 jeho neoddeliteľnou súčasťou. Všetky pretekárske automobily v cestovnej sérii sa mohli pýšiť jej vysoko sofistikovanými technológiami.

V rokoch 2006 až 2012 sa dieselové a diesel-hybridné vozidlá pravidelne umiestňovali na najvyšších priečkach v legendárnych 24-hodinových pretekoch Le Mans v rámci World Endurance Championship. Aj tieto vozidlá mali vždy pod kapotou technológie Bosch. Vďaka svojim elektrickým pohonným jednotkám nie sú pretekárske autá na Formule E prakticky počuť. „Bez ohľadu na to, o aký pohon ide, je motoršport súčasťou DNA spoločnosti Bosch,“ hovorí Krebs.

Zdroj: fiaformulae.com

Tags from the story
, , ,
Written By
More from redakcia

Porsche Taycan: Prvý elektromobil od Porsche už čoskoro!

Najnovší model od Porsche pre rok 2020, plne elektrický Taycan sedan príde...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *