Tesla je najpredávanejšou prémiovou značkou automobilov v USA

Kingston

Pre Elona Muska nebol rok 2018 dobrým rokom. Technický podnikateľ bol zažalovaný za urážku na cti po tom čo si na sieti Twitter nedal pozor na ústa. Na sláve mu nepridávajú ani verejné vystúpenia s celebritami či jeho verejené fajčenie marihuany v podcaste s americkým hercom, moderátorom a stand-up komikom menom Joseph Rogan.

S príchodom nového roka sa však spoluzakladateľovi SpaceX a Tesla konečne začalo dariť: Tesla je v súčasnosti najpredávanejšou prémiovou značkou automobilov v USA.

Tesla Roadster zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 1,9 sekundy!

Spoločnosť oznámila, že v poslednom štvrťroku roku 2018 dodala viac ako 90 000 vozidiel, čo znamená v porovnaní s tretím štvrťrokom 8 percentný nárast. Spoločnosť Tesla predala v štvrtom štvrťroku o 10 000 automobilov a SUV viac ako BMW v treťom štvrťroku a predajmi predbehla aj Mercedes-Benz v tretom kvartáli. Tesla Model 3 je elektrické kupé, ktoré zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 3,3 sekundy. Práve tento elektromobil sa stal najpredávanejším vozidlom so 63 150 predaných kusov. Nasledovalo 13 500 predaných kusov modelu S a 14 050 kusov modelov X.

Tesla strácala peniaze takmer počas celého trvania svojej existencie. Musk uviedol, že spoločnosť dokázala stratiť niekedy až 100 miliónov dolárov týždenne. Spoločnosť všetko vsadila na Model 3. Najprv však musela nájsť spôsob, ako zabezpečiť jeho plynulú výroba. Musk, samozrejme, stále čelí zúfalému boju s investormi a bude s nimi bojovať aj v tomto roku. Nedávno sa akcie Tesly opäť oslabili – tentokrát preto, lebo sa pokúsil znížiť konečné predajné ceny svojich elektromobilov. Spoločnosť znížila cenu jedného z modelov o 2 000 dolárov. Urobila tak preto aby kompenzovala amerických zákazníkov, ktorým štát znížil zľavu na dani zo 7 500 dolárov na 3 750 dolárov.

Dokonca aj keď Musk robí veľa vecí dobre, nemôže vyhrať. Momentálne sa však môže aspoň tešiť z predajných čísiel, ktoré išli raketovo nahor.

Zdroj: forbes.com

Tags from the story
, , ,
More from Marek Poleč

Bugatti Centodieci je auto z ktorého nespustíte oči

Spoznajte modernú interpretáciu klasického dizajnu. Bugatti je späť a v Pebble Beach...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *