A password will be e-mailed to you.

Ferrari 488 Pista je hardcore verziou špičkového kupé 488 GTB, ktoré bolo navrhnuté pre jazdu na trati. Jeho prirodzeným konkurentom je Lamborghini Huracán Performante. Takže teraz, keď má Lamborghini konvertibilný Huracán Performante Spyder, niet divu, že Ferrari prichádza s modelom 488 Pista Spider.

Ferrari Portofino nahradí Californiu T

Ferrari 488 Pista Spider bol prvý krát odhalený na výstave Pebble Beach Concours d’Elegance, na jednej z najprestížnejších automobilových udalostí tohto roka. Po technickej stránke je na tom rovnako 488 Pista kupé, pridáva však možnosť jazdy pod holým nebom.

Ferrari hovorí, že model 488 Pista Spider je 50-tym otvoreným modelom značky. Značka Ferrari začala s výrobou kabrioletov ešte v 70 rokoch.

Spider poháňa 3.9-litrový V8 motor s dvojitým turbom. K dispozícii je impozantný výkon 710 konských síl. To je o 50 koní viac v porovnaní s modelom 488 Spider, na ktorom je 488 Pista Spider založený. Sedemstupňová prevodovka s dvojitou spojkou posiela túto energiu na zadné kolesá.

“Pista” je talianskym označením pre “trať”, a schopnosti Pista Spider s týmto úzko súvisia. Ferrari tvrdí, že konvertibilný supercar zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 2,85 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 340 km/h. Tieto impozantné čísla platia aj v prípade modelu Pista kupé, treba však vziať do úvahy, že kabriolet je oveľa ťažší.

Snaha znížiť hmotnosť na minimum zašla až tak ďaleko, že koberčeky boli nahradené hliníkovými platňami a rukoväť dverí vodiča popruhom. Voliteľná súprava kolies z uhlíkových vlákien je o 20 percent ľahšia ako štandardné kované zliatinové disky. Ale aj s kolesami z uhlíkových vlákien, váži Spider asi o 220 libier viac ako Pista kupé.

Pista Spider obsahuje rovnakú sadu elektroniky ako Pista kupé. Nechýba systém riadenia trakcie F1-Trac, elektronický diferenciál a Ferrari Dynamic Enhancer, ktorý využíva softvér na reguláciu tlaku v brzdových strmeňoch.

O cenách ani o dátume spustenia výroby nepadlo zatiaľ žiadne slovo. Nakoľko však bol tento super šport predstavený v Pebble Beach, ráta sa s tým, že hlavným trhom bude práve Severná amerika.

Zdroj: ferrari.com

Žiadny ďalší článok