Ferrari 812 Superfast sa začína predávať v Hong Kongu

Ferrari 812 Superfast je momentálne najvýkonnejším super športom Ferrari. Poháňa ho mimoriadne výkonný 12-valcový motor vďaka ktorému možno dosiahnuť rýchlosť 340 km/h.

Motor je umiestnený v prednej časti vozidla, aby sa uvoľnil priestor v kabíne. Super šport tak cestujúcim umožňuje veľmi pohodlnú jazdu.

“Vynaložili sme obrovské úsilie na to, aby sme tento automobil urobili komfortným”. Keď v ňom sedíte, môžete sa spoľahnúť na priestor pre vašu batažinu a váš telefón. Zaujímate pohodlné miesto so svojím spolucestujúcim. Toto auto okrem toho, že poskytuje vysoký výkon je mimoriadne komfortné, “hovorí Enrico Galliera, senior viceprezident pre obchod a marketing spoločnosti Ferrari SpA.

Galliera hovorí, že model 812 Superfast “predstavuje históriu a budúcnosť spoločnosti”. Keď Ferrari uviedol svoj prvý supercar 125S na trh v roku 1947, auto obsahovalo 12-valcovým motor.

Hoci existovali špekulácie, že Ferrari začne vyrábať nové vozidlo s hybridnou alebo turbo technológiou, Galliera hovorí: “Vieme, ako to urobiť (s inými technológiami), ale toto auto si zaslúži práve motor s prirodzeným nasávaním. Mnohí z našich klientov takýto motor uprednostňujú. ”

Zrýchlenie z nuly na 100 km je za 2,9 sekundy a maximálna rýchlosť 340 km/hod. Je to prvé Ferrari vybavené elektrickým posilňovačom riadenia a systémom virtuálneho krátkeho rázvoru 2.0, ktorý poskytuje lepšiu agilitu a čas odozvy na vstupe na volante.

S dodávkami nového super športu sa práve začalo. Cena sa pohybuje na úrovni 300 000 amerických dolárov.

“Ferrari 812 Superfast charakterizuje luxus spojený s pôžitkom. Ide o veľmi exkluzívny automobil, keďže sa vyrába v obmedzenom počte, “hovorí Matteo Torre, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Ferrari Greater China. “Mnoho ľudí sa o tento typ auta zaujíma, pretože chápe jeho exkluzivitu.”

Tags from the story
Written By
More from redakcia

Herný notebook ASUS TUF Gaming FX504 je na Slovensku

Spoločnosť ASUS začala na Slovensku predávať výkonný herný notebook TUF Gaming FX504, ktorý...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *