A password will be e-mailed to you.

Ferrari v tichosti predstavilo nový model, ktorému dala meno Portofino. Ide o hard top o výkone 591 koní, nahradzujúci pôvodný model California T, ktorý sa vyrábal dlhých 9 rokov. Portofino bude jeho silnejším a zvodnejším nástupcom.

Nový grand tourer s odnímateľnou pevnou strechou bol pomenovaný pre slávnom talianskom prístavnom meste.  Ide o vysoko štýlový model, ktorý sa môže pochváliť preplňovaným 8-valcovým motorom poskytujúcim výkonom až 591 koní. Medzi vylepšenia patria nové piesty, pozmenené nasávanie a výfukové zvody odliate do jedného kusu. K dispozícii je kompletne nový výfuk a s variabilným systémom plnenia pre charakter motora podobný tomu atmosférickému.

Vďaka týmto vylepšeniam má Portofino o 39 koní viac ako jeho predchodca a zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 3,5 sekundy. Maximálna rýchlosť bola stanovená na 320 km/h.

Pod zvýšený výkon sa podpísal aj nový podvozok a komponenty, ktoré prispeli k značnému úspore hmotnosti v porovnaní s Californiou T. Na zlepšenie ovládania bol Portofino vybavený elektrickým posilňovačom riadenia, zdokonaleným systémom magnetorheologického tlmenia (ktorý teraz disponuje technológiou dvojitých cievok) a treťou generáciou elektronického zadného diferenciálu od spoločnosti Ferrari. Okrem toho je k dispozícii funkcia F1-Trac, ktorá na základe zistenej úrovne trakcie prenáša ideálne množstvo krútiaceho momentu na kolesá. Vo vnútri kabíny sa nachádza 10,2-palcový infotainment displej, nový klimatizačný systém a v 18-tich smeroch elektricky nastaviteľné predné sedadlá.

Agresívna vonkajšia estetika bola zvýraznená aerodynamickou prednou časťou so širokou mriežkou. Požitím nového vodorovného osvetlenia s LED svetlometmi sa miesto našlo pre masívne otvory nasávania vzduchu. Zadné partie teraz v oveľa väčšej miere zdôrazňujú atletický postoj vozidla. Interiér pojme pilota a až troch spolucestujúcich. K dispozícii je aj nový vetrací deflektor znižujúci vonkajší prúd vzduchu o 30 percent.

Ferrari Portofino bude mať svoju svetovú premiéru v septembri na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Jeho cena sa odhaduje na 200 000 EUR bez dane.

Zdroj: ferrari.com

Žiadny ďalší článok