A password will be e-mailed to you.

Mustang Mach-E bude akýmsi testom budúcich plánov automobilky. Pohrávať sa s klasickým a ikonickým Mustangom sa totiž nemusí vyplatiť a puristi značky s týmto krokom automobilky nemusia súhlasiť.

Fordu to však nezabránilo vo vývoji úplne nového elektromobilu Mustang Mach-E. Možno ide o najradikálnejší počin automobilky za posledné roky. Množstvo rezervácií a hovoria jasnou rečou. Záujem zákazníkov je pomerne veľký a množstvo predbežných rezervácií prekvapilo.

Nový Ford Mustang: elegantnejší, rýchlejší a technologicky vyspelejší

Automobilka so sídlom v Michigane nedávno oznámila, že rezervácie na prvú generáciu nového elektromobilu boli uzatvorené. ktorý príde na cesty v roku 2022 boli uzatvorené. Automobilka nezverejnila, koľko rezervácií zaznamenala. Povedala však, že 80 percent zákazníkov v USA si objednalo auto s predĺženým dojazdom a 25% rezervácií pochádzalo z Kalifornie.

Jeden z piatich elektrických vozidiel z kolekcie Mustang, crossover Mach-E, bol prvýkrát odhalený 17. novembra, v rovnakom čase, keď Ford začal prijímať vratné vklady vo výške 500 dolárov. EV debutoval v Los Angeles, kde zaujal svojim dizajnom inšpirovaný originálnym športovým autom zo 60. rokov. Ako náhle budú k dispozícii prvé elektrické vozidlá, začne sa so sériovou výrobou, ktorá bude v prvom roku obmedzená na 50 000 kusov. S najväčšou pravdepodobnosťou preto, aby mohla automobilka posúdiť záujem spotrebiteľov a dlhodobú životaschopnosť projektu.

Výroba elektromobilov Mach-E a ďalších vozidiel z tejto línie sa uskutoční v Mexiku, kde spoločnosť Ford investovala značné prostriedky do nových výrobných zariadení. Tento krok spôsobil napätie a obvinenia z toho, že americký robotníci tak prichádzajú o prácu. Zariadenia budú v najbližších rokoch pravdepodobne zohrávať kľúčovú úlohu.

Investícia vo výške 11,5 miliárd dolárov bola zvolená tak, aby sa spoločnosť stala silným hráčom na rozvíjajúcom sa trhu elektromobility. Iba čas ukáže, či sa záväzok spoločnosti Ford v súvislosti s elektrickou budúcnosťou – a jej výrobnými kapacitami v Mexiku – oplatí.

Zdroj: ford.com

Žiadny ďalší článok