A password will be e-mailed to you.

Koenigsegg Jesko je v podstate ekvivalentom slova absurdný. Jeho brutálny výkon 1 600 konských síl a max. rýchlosť vyššia ako 480 km/h hovoria za všetko. Švédsky hypercar vyzerá tak divoko, ako jeho mimoriadne špecifikácie na papieri. Christian von Koenigsegg ho vyrobil a pomenoval na počesť svojho 80-ročného otca.

Koenigsegg Agera RS: najrýchlejšie auto planéty

Jeho aerodynamická karoséria z uhlíkových vlákien je prešpikovaná prívodmi vzduchu, rôznymi aerodynamickými prvkami vrátane obrovského zadného krídla. Ide o nástupcu neuveriteľného vozidla Koenigsegg Agera RS. Pozrite sa s nami na najrýchlejšie a technologicky najvyspelejšie auto na svete, ktorého dodávky začnú niekedy v priebehu roka 2020.

Motor, jazda a ovládanie

Šialená sila pochádza z 5.0 litrového V-8 motora s dvojitým turbom. Reč nie je o žiadnom elektromobile ani hybride. Výbuchy benzínu E85 stačia na neuveriteľný výkon 1 600 konských síl a krútiaci moment 1 500 Nm. Ide o enormnú energiu, ktorá trhá asfalt prostredníctvom deväť stupňovej automatickej prevodovky s rýchlym radením. Koenigsegg o tejto prevodovke hovorí, že pracuje rýchlosťou svetla (LST).

Jesko je vybavený špičkovým odpružením s adaptívnymi tlmičmi, ktoré pomáhajú regulovať vyváženie pri vysokých rýchlostiach. K dispozícii je tiež systém riadenia zadných kolies pre lepšiu manipulovateľnosť a stabilitu pri akejkoľvek rýchlosti. Tvar všetkých aerodynamických doplnkov vytvára obrovský prítlak.

Interiér a technológie

Jesko bude k dispozícii v rôznych modeloch, vrátane verzie určenej na trať aj na cestu. Koenigsegg tvrdí, že pouličná verzia bude pravdepodobne ponúkať nastaviteľné sedadlá v porovnaní s jednodielnymi z uhlíkových vlákien na pretekárskom modeli Jesko. Medzi atraktívne funkcie patrí 5-palcová dotyková obrazovka namontovaná na volante, ktorá funguje ako tradičná prístrojová doska (nebojte sa, neotáča sa s volantom).

Jesko bude vybavený informačným systémom s dotykovým 9-palcovým displejom, ktorý bude dokonca podporovať Apple CarPlay.  Samozrejme k dispozícii bude aj nespočetné množstvo ďalších možností. Cena za Koenigsegg Jesko bude približne 3 milióny dolárov.

Zdroj: koenigsegg.com/car/jesko

Žiadny ďalší článok