A password will be e-mailed to you.

Lamborghini Centenario Roadster odráža sentiment slávnej automobilovej značky zo Sant’Agata Bolognese. Špeciálna edícia automobilu, ktorá bola uvedená na trh v roku 2017, bol navrhnutá na pamiatku 100. narodenín zakladateľa spoločnosti Ferruccia Lamborghiniho.

Bolo postavených iba 20 exemplárov, a preto sa s týmto klenotom asi nikdy nestretnete. Je prekvapujúce, že jeden z nich je práve na predaj.

Lamborghini Sián: prvý hybridný superšport značky

Búrlivý býk je štandardne sériovo vybavený a na jeho tachometri svieti do 600 km ubehnutých kilometrov. Ide o hyper šport vyrobený z ľahkých karbónových vlákien a flexibilným zadným krídlom pre lepšiu aerodynamiku. Na sexuálnej príťažlivosti tohto hyper športu sa podpísali aj úchvatné tóny čierno-čiernej farby. Samozrejmosťou sú jasné línie a elegantné krivky značky Lamborghini.

Pod kapotou sa nachádza vyladená verzia divokého 6,5-litrového motora V-12 Aventador. Celkový výkon 770 koní umožňuje vystreliť z nuly na 100 km/h za 2,9 sekundy. Vďaka fantastickému pomeru hmotnosti k výkonu 2,04 kg na jednu konskú silu, je max. rýchlosť modelu Lamborghini Centenario Roadster vyššia ako 350 km/h.

Vďaka tomu je Centenario jedným z najrýchlejších kabrioletov, ktoré kedy spoločnosť Lamborghini postavila. Roadster je vybavený uhlíkovo-keramickými brzdami, ktoré býka úplne zastavia zo 100 km/h rýchlosti na 102 metrov dlhej brzdnej dráhe. Centenario je tiež vybavené systémom riadenia zadných kolies. To umožňuje vozidlu plynule prechádzať ostrými zákrutami a dáva vodičovi väčšiu kontrolu nad vozidlom.

Vnútrajšok a kabína je v červenej farbe s čiernymi akcentmi. Vodič má k dispozícii dotykový displej s uhlopriečkou 10,1 palca. Nachádza sa tu najmodernejší informačný systém, satelitná navigácia, možnosť pripojenia pre iPhone a telemetrická analýza. Samozrejme toto všetko niečo stojí. Centenario Roadster momentálne ponúka na predaj Grand Touring Automobiles z Toronta za cenu 3,7 milióna dolárov.

Zdroj: robbreport.com

Žiadny ďalší článok