A password will be e-mailed to you.

Pokiaľ ide o športové vozidlá a pôžitok z jazdy platí, že menej je vždy viac. Týka sa to najmä technológií (zvukotesné interiéry, elektronické bezpečnostné systémy a pod.), ktorými je automobil vybavený.

Dnes disponuje pohonom štyroch kolies takmer každý športový a luxusný automobil. Takéto automobily zvyknú byť bezpečnejšie za každého počasia, lepšie ovládateľné v zákrutách a preto vhodnejšie pre zlých vodičov. Lenže niektoré dospelé deti na slovo nepočúvajú a sú priveľkými rebelmi na to, aby si sadli za volant bezpečných áut. Odhliadnuc od toho, že autá s pohonom štyroch kolies sú zložitejšie a ťažšie ako tie so zadným pohonom.

Lamborghini Huracán je jedným z našich najobľúbenejších automobilov. Tento športiak mnohí znalci považujú za najlepšie a najkrajšie Lamborghini vôbec (počkajte si na Performante!). Lambo AWD Spyder súperil spolu s Porsche Turbo S, pričom sa stal víťazom Súťaže auto roka 2017. K dispozícii je vo verzii kupé a kabriolet, pričom ide doslova o hviezdu na trati. Ako pohon slúži motor V-10 s prirodzeným nasávaním a hádam najkrajšou karosériou aká bola kedy vyrobená.

Huracan RWD Coupe a Spyder nemá žiadny pohon štyroch kolies! Brutálna sila motora poháňa zadné kolesá a je to tak dobre. Viacerí z vás mi dajú určite za pravdu, že toto Lambo by chceli jazdiť každý deň. Predná aj zadná časť bola vizuálne mierne prepracovaná. Teraz pôsobí ešte elegantnejšie a hlavne agresívnejšie. Riadenie je také presné a lineárne a spätná väzba tak dokonalá, že auto varuje dostatočne v predstihu. Najmä vtedy, keď sa silnejšie zatlačí na plynový pedál. S výkonom 580 koní a maximálnou rýchlosťou 320 km/h ide o šialenstvo na ceste. Fantastické zrýchlenie z 0-100 km/h za 3,5 sekundy je realitou.

Tomuto sa hovorí vzrušenie z jazdy! Štýl a dynamika tohto hyperšportu bude vyhovovať iba tomu, kto ju dokáže oceniť.

Žiadny ďalší článok