A password will be e-mailed to you.

S brutálnym výkonom 819 koní a superkondenzátorom pôjde o superšportový roadster z ktorého sa vyrobí iba 19 exemplárov. Sián Roadster rovnako ako kupé poskytuje výkon 819 koní. Tento výkon prevyšuje výkon všetkych ostatných sériovo vyrábaných modelov Lamborghini.

Pod kapotou pradie rovnaký 6,5 litrový V12 motor ako v prípade Lamborghini Aventador SVJ, pričom ho dopĺňa ešte jedna 48 voltová sústava. Celkovo je kombinovaný výkon sústavy 819 koní (602 kW). Samotný V12 motor poskytuje výkonom 785 koní (577 kW) pri 8 500 otáčkach. Elektromotor ľahký ako pierko (34 kilogramov) pridáva ďalších 34 koní (25 kW) navyše.

Lamborghini Sián: prvý hybridný superšport značky

Referenčným prvkom je nový superkondenzátor, ktorý dokáže podľa výrobcu akumulovať 10-násobne viac energie v porovnaní so štandardnou lítium-iónovou batériou. Poskytuje tiež porovnateľnú výdrž batérie pri iba tretinovej hmotnosti. V tomto prípade sa to premieta do mimoriadne ľahkej elektrickej sústavy.

Inovatívny hybridný pohon je budúcnosťou pre super športové automobily Lamborghini. Uviedol to v oficiálnom vyhlásení Stefano Domenicali, generálny riaditeľ spoločnosti Automobili Lamborghini. Sián Roadster s otvorenou strechou je preto zhmotnením túžby po životnom štýle reprezentovanej značkou Lamborghini.

Sián Roadster

Super zrýchlenie s rekuperáciou energie

Superšportový automobil dosahuje max. rýchlosť vyššiu ako 350 km/h a zrýchľuje z 0 na 100 km/h za menej ako 2,9 sekundy. Pri znižovaní rýchlosti a brzdení sa o slovo hlási rekuperačný brzdový systém, ktorého úlohou je znovu dobíjať vyčerpanú energiu. Pri určitej rýchlosti sa elektromotor úplne odpája. V príp. potreby zníženia teploty výfukového systému, prichádzajú na pomoc zadné lopatky vyrobené z inteigentných materiálov – slúžia na lepší rozptil tepla.

Sián Roadster si berie veľa estetických podnetov zo slávneho Lamborghini Countach LP400, ktorý nakreslil Marcello Gandini. Dizajnová riaditeľka Mitja Borkert si na počesť legendárneho modelu Countach prepožičala niekoľko diazajnových prvkov.

Superšport bol verejnosti predstavený v modrej Blu Urane farbe s interiérom v bielej a modrej farbe. Ad Personam je divízia, ktorá je súčasťou automobilky a ktorá dokáže množstvo vecí prispôsobiť v závislosti od preferencií kupujúcich. Bohužiaľ sa z tohto superšportu vyrobí iba 19 exemplárov, pričom každý z nich už má svojho majiteľa.

Zdroj: lamborghini.com

Žiadny ďalší článok