A password will be e-mailed to you.

História sa častokrát opakuje a novinky prichádzajú málokedy so zásadnými vylepšeniami. Neplatí to však v prípade nového Lamborghini Urus, ktorý je pokročilým nástupcu pôvodného off-road modelu Lamborghini LM002 z ktorého sa v 80-tich rokov vyrobilo iba 328 kusov.

Lamborghini Urus je 650 koňové zviera kombinujúce prvky z Lamborghini Huracán Performante a Aventador S s vlastnou inovatívnou technikou.

Lamborghini Huracán Performante – Okresaný vetrom..

Urus je názov vyhynutého plemena býka a súčasne vylepšeným modelom SUV od Lamborghini. Prekračuje hranice ktoré stanovila konkurencia a ponúka rovnaký výkon ako Lamborghini Huracán Performante, okrem toho pridáva pohon a riadenie všetkých štyroch kolies ako aj aktívne odpruženie, ktoré zdedil po vlajkovej lodi značky Aventador S.

Urus však nezostáva ani v prípade ostatných parametrov. SUV s motorom uloženým vpredu je jedinečný použitou technológiou aktívneho vektorovania krútiaceho momentu, adaptívneho pneumatického zavesenia kolies a šiestymi režimami jazdy – vrátane piesku a snehu.

Okrem toho je možné každý režim ďalej doladiť nastavením EGO, ktoré prispôsobuje trakciu, zavesenie a riadenie. S takýmto inovatívnym inžinierstvom nie je žiadnym prekvapením, že Urus je rovnako doma v teréne aj na trati.

“Vzali sme najdôležitejšie technológie ktoré ponúka Aventador S a Huracána Performante a skombinovali sme ich s ďalšími technológiami spôsobom aby sme mohli ovládať hmotnosť a ťažisko,” hovorí Maurizio Reggiani, hlavný technický riaditeľ spoločnosti Lamborghini. “Výsledkom je vnímanie toho, že auto je oveľa kratšie a ľahšie, pretože je tak agilné.”

Lamborghini Urus poháňa dva krát preplňovaný V-8 motor o výkone 650 koní alebo 470 kW. Obrovské SUV s hmotnosťou 2,2 tony s ním zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 3,6 sekundy. Týmto zatieňuje aj hyper luxusné SUV Bentley Bentayga s preplňovaným 12-valcom (447 kW).

Jeho vzhľad je rovnako pôsobivý. “Z hľadiska dizajnu kombinuje Urus dizajn automobilu Countach s prvkami z modelu LM002” hovorí šéfdizajnér Mitja Borkert. Rázvorom náprav cez tri metre (3 003 mm) dokonca prekonáva Audi Q7. Ide nepochybne o vizionársky automobil s extrémnymi proporciami za cenu 200 000 dolárov.

Zdroj: lamborghini.com

Žiadny ďalší článok