A password will be e-mailed to you.

Ferrari V8 motory, ktoré používa Maserati vo svojich modeloch čoskoro nahradí nová motorizácia v podobe V6 motorov s twin turbom. Súčasná zostava motorov spoločnosti Maserati totiž zahŕňa 3,0-litrové motory V6 a V8 od Ferrari.

Už nejaký čas však vieme, že zmluva o dodávkach motorov čoskoro vyprší. Ferrari V8 motory budú nahradené efektívnejšími 3-litrovými V6 motormi s dvojitým turbom. Budú nimi vybavené nadchádzajúce modely športových vozidiel od Maserati, pričom im budú sekundovať pomocné elektromotory.

Zbohom GranTurismo. Maserati chystá plne elektrický model

Správa od Automotive News hovorí o tom, že nové V6 motory budú poháňať najmenej štyri budúce modely od Maserati. Použijú sa aj v novom stredne veľkom SUV Maserati, ktoré sa vyrába spolu s Alfa Romeo Stelvio. Obsahovať ho budú aj všetky nové modely GranTurismo a GranCabrio.

GranTurismo a GranCabrio s výkonom 600 koní

Informácie o novom V6 motore s dvojitým turbom boli doteraz zahalené rúškom tajomstva. Spoločnosť Automotive News však tvrdí, že v športových vozidlách GranTurismo a GranCabrio bude ich výkon 542 koní a v novom SUV 523 koní. Celkový výkon motora síce nebol doteraz potvrdený, ale povráva sa o výkone vyššom ako 600 koní.

Elektrifikované verzie nového V6 motora nahradia aj 3,8-litrový V8 motor použitý v SUV Maserati Levante a sedane Quattroporte. Tieto nové pohonné jednotky budú k dispozícii koncom tohto roka aj na aktualizovaných verziách Ghibli a Quattroporte s výkonom 582 k.

Motor s novou technológiou zapaľovania

Zatiaľčo zmluva Maserati s Ferrari vyprší tento rok, dátum vyradenia motorov Ferrari sa bude líšiť v závislosti od toho čo povedal hovorca Maserati. Nový twin-turbo V6 motor bude údajne obsahovať technológiu „turbulentného prúdového zapaľovania“, ktorú používa nemecký dodávateľ Mahle pre pretekárov Formuly Ferrari. Nahrádza štandardnú zapaľovaciu sviečku zostavou predkomory s prúdovým zapaľovaním, ktorá zvyšuje účinnosť a znižuje emisie.

Iba nedávno bol predstavený nový facelift modelu Ghibli, ktorý používa 48-voltovú mierne hybridnú verziu 2,0-litrového 4-valcového benzínového motora FCA, zatiaľ čo debut nového superšportu MC20 bude až septembri.

Zdroj: autonews.com

Žiadny ďalší článok