A password will be e-mailed to you.

Superšporty sú vždy predovšetkým o číslach a žiadny výrobca si na nich nelipne viac ako McLaren. Číselné údaje o konských silách sú neochvejne zobrazené takmer na všetkých modeloch. Najnovším počinom numerického chválenkárstva značky je McLaren 765LT na rok 2020.

Tento najnovší McLaren síce nie je najvýkonnejším cestným model značky (napr. Senna poskytuje výkon 789 koní ) – radí sa však medzi najpokrokovejšie skvosty výrobcu. Poskytujúc 765 konských síl je model s označením LT odkazom na mohutný závodný automobil F1 GTR z 90. rokov.

McLaren Senna: Britská pocta legende menom Airton Senna

Ide o označenie, ktorým výrobca označuje cestné automobily s ktorými sa môžete vyblázniť aj na pretekárskej trati. Darmo by ste tu hľadali koberčeky, klimatizáciu, alebo audio systém…

Agresívne vonkajšie tvary a konštrukcia z kevlaru

Vonkajšie tvary 765LT sú viditeľne agresívne. Konštrukcia z uhlíkových vlákien pomohla zbaviť sa niekoľkých kilogramov v porovnaní s modelom 720S. A hoci o niečo dlhšia zadná časť skutočne vzdáva hold F1 GTR, otcovi všetkých „longtailov“, to, čo je pod ňou, je zjavne vizuálne prekvapujúce: štyri obrovské titánové koncovky výfuku usporiadané v tandeme, ako kvarteto zvukových kanónov dvojlitrového preplňovaného 4,0-litrového V-8 motora.

Z dôvodu zrušenia Medzinárodného autosalónu v roku 2020 síce nedokáže overiť vizuálny vplyv modelu McLaren 765LT osobne. Iba na základe technických údajov však máme podozrenie, že tento McLaren by mohol byť ešte emotívnejší a rýchlejší, ako jeho náprotivok – plynulý a kultivovaný model 720S.

McLaren 765LT je tým pravým superšport pre znalcov

Model 765LT by mal poskytovať nielen zvukovo pôsobivejšiu kulisu. Tuhšie uchytenie motora pre viscerálnejší pocit zo sedenia a kratšie prevodové stupne robia z tohto super športu jedinečné pretekárske auto. Apropo, McLaren 765LT vystrelí z nuly na 100 km/h iba za 2,7 sekundy.

Keramické kotúčové brzdy LT pochádzajú z modelu Senna a sľubujú dostatok tepelnej kapacity na to, aby bez ohľadu na rýchlosť len tak skoro nevybledli. Záujemcovia o McLaren LT sa určite nebudú sťažovať na absenciu koberčekov, klimatizácie, nemožnosti nastaviť volant alebo chýbajúci audiosystém. Pokiaľ by veľmi chceli, môžu toto všetko mať bez príplatku.

Zdroj: hcars.mclaren.com

Žiadny ďalší článok