A password will be e-mailed to you.

Mercedes-Benz S-Class je najpredávanejším sedanom v Spojených štátoch. Treba však dodať, že s veľkým náskokom. Skutočným konkurentom a jediným rivalom je BMW radu 7, ktorý však v predajoch zaostáva, rovnako ako aj všetky ostatné luxusné sedany vrátane Lexus LS.

Emirates ponúknu na trase Dubaj-Viedeň luxusné apartmánové cestovanie

O kúpe automobilu by sa nemalo rozhodovať na základe jeho popularity. Dôvodom, prečo je trieda S najlepšou voľbou je fakt, že je k dispozícii viacero možností prispôsobenia. V prípade že do auta investujete viac ako 100 000 EUR je pochopiteľné, že očakávate viac. Mercedes si to uvedomuje a to ponúka svojim zákazníkom všetko to, čo im vidí na očiach.

Mercedes-Benz S63 AMG ponúka fantasticé zrýchlenie!

K dispozícii je model S450 s dvojitým turbom a výkonom 362 koní (prvý šesťvalec v rámci triedy S); model S560 V-8 s výkonom 463 koní (menší, ale silnejší ako predchádzajúci osemvalec); mimoriadne dlhý Mercedes-Maybach S650 s masívnym šesť-litrovým dvanásť valcom; a v prípade že máte 147 500 dolárov aj verzia S63 AMG, s rovnakým 4.0-litrovým osemvalcom, ale vyladeným na výkon až 603 konských síl. Pomerne ťažký luxusný sedan s ním zrýchľuje z 0-100 km/h za 3,4 sekundy!

Existuje nespočetne veľa spôsobov, ako si triedu S prispôsobiť. Od výberu motora, cez väčší rázvor v podobe verzie Maybach, až po možnosť konfigurácie zadných sedadiel, na spôsob tých, ktoré sa nachádzajú v luxusných privátnych lietadlách.

Okrem toho je možné vybaviť všetky modely (okrem modelov AMG) pohonom všetkých štyroch kolies. Zákazníci môžu získať úžasný zvukový systém Burmester 3D v rámci ktoréhokoľvek modelu triedy S. Iste, za pekný príplatok cca. 6 500 dolárov. Existuje nespočetne veľa možností prispôsobenia kože, nehovoriac o viacerých režimoch masážnych funkcií. Tie pracujú v tandeme s okolitým osvetlením pre dosiahnutie skvelej atmosféry.

Balík pomocných asistentov a poloautonómne riadenie

Ďalší benefitom je balík pomocných asistentov, vďaka ktorým je možné meniť jazdný pruh bez zásahu vodiča. V prípade, že sa vodič dostatočne nevenuje riadeniu, automobil úplne zastaví. Samostatne zaparkuje na okraji vozovky a zapne výstražné svetlá. Na rozdiel úplne autonómnych modelov Tesla je toto šikovný spôsob, ako pripraviť vodiča na úplné autonómne riadenie.  s ktorým môže Mercedes prekvapiť už v blízkej budúcnosti.

Samozrejmosťou je technológia, ktorá sa snaží zabrániť kolízii s akýmkoľvek iným vozidlom. Zatiaľ čo iné vozidlá používajú kamery na skenovanie cesty pred sebou, aby udržali bezpečnú vzdialenosť, trieda S využíva k tomuto účelu živé mapy a navigačné dáta. Dokáže tak operatívne znížiť otáčky v prípade klzkej vozovky, alebo zabrániť zrážke, ktorú nemožno predvídať.  Toto všetko robí z triedy S niečo, čo nemôže ponúknuť žiadny iná konkurencia.

Mercedes má svoje vedúce postavenie v predaji, nielen vďaka technológiám a takmer absurdnej možnosti objednávania spôsobom À la carte, ale aj preto, že všetky automobily značky Mercedes dokážu ponúknuť výborné jazdné vlastnosti. Obsahujú tú správnu kombináciou športovosti a dôvery vo vyšších rýchlostiach. Samozrejme, že verzia AMG je oveľa tvrdšia a schopnejšia, ale v konečnom dôsledku je veľmi dobrou voľbou verzia S560 4Matic za cenu okolo 100 000 EUR. Kupujete si tak luxusný sedan, ktorý jazdiaci veľmi hladko a rýchlo. S neodmysliteľnou hviezdou na čele.

Zdroj: mbusa.com

Žiadny ďalší článok