Mercedes-Benz S-Class je najpredávanejším luxusným sedanom v Spojených štátoch

Mercedes-Benz S-Class je najpredávanejším sedanom v Spojených štátoch. Treba však dodať, že s veľkým náskokom. Skutočným konkurentom a jediným rivalom je BMW radu 7, ktorý však v predajoch zaostáva, rovnako ako aj všetky ostatné luxusné sedany vrátane Lexus LS.

O kúpe automobilu by sa nemalo rozhodovať na základe jeho popularity. Dôvodom, prečo je trieda S najlepšou voľbou je fakt, že je k dispozícii viacero možností prispôsobenia. V prípade že do auta investujete viac ako 100 000 EUR je pochopiteľné, že očakávate viac. Mercedes si to uvedomuje a to ponúka svojim zákazníkom všetko to, čo im vidí na očiach.

Mercedes-Benz S63 AMG ponúka fantasticé zrýchlenie!

K dispozícii je model S450 s dvojitým turbom a výkonom 362 koní (prvý šesťvalec v rámci triedy S); model S560 V-8 s výkonom 463 koní (menší, ale silnejší ako predchádzajúci osemvalec); mimoriadne dlhý Mercedes-Maybach S650 s masívnym šesť-litrovým dvanásť valcom; a v prípade že máte 147 500 dolárov aj verzia S63 AMG, s rovnakým 4.0-litrovým osemvalcom, ale vyladeným na výkon až 603 konských síl. Pomerne ťažký luxusný sedan s ním zrýchľuje z 0-100 km/h za 3,4 sekundy!

Existuje nespočetne veľa spôsobov, ako si triedu S prispôsobiť. Od výberu motora, cez väčší rázvor v podobe verzie Maybach, až po možnosť konfigurácie zadných sedadiel, na spôsob tých, ktoré sa nachádzajú v luxusných privátnych lietadlách.

Okrem toho je možné vybaviť všetky modely (okrem modelov AMG) pohonom všetkých štyroch kolies. Zákazníci môžu získať úžasný zvukový systém Burmester 3D v rámci ktoréhokoľvek modelu triedy S. Iste, za pekný príplatok cca. 6 500 dolárov. Existuje nespočetne veľa možností prispôsobenia kože, nehovoriac o viacerých režimoch masážnych funkcií. Tie pracujú v tandeme s okolitým osvetlením pre dosiahnutie skvelej atmosféry.

Balík pomocných asistentov a poloautonómne riadenie

Ďalší benefitom je balík pomocných asistentov, vďaka ktorým je možné meniť jazdný pruh bez zásahu vodiča. V prípade, že sa vodič dostatočne nevenuje riadeniu, automobil úplne zastaví. Samostatne zaparkuje na okraji vozovky a zapne výstražné svetlá. Na rozdiel úplne autonómnych modelov Tesla je toto šikovný spôsob, ako pripraviť vodiča na úplné autonómne riadenie.  s ktorým môže Mercedes prekvapiť už v blízkej budúcnosti.

Samozrejmosťou je technológia, ktorá sa snaží zabrániť kolízii s akýmkoľvek iným vozidlom. Zatiaľ čo iné vozidlá používajú kamery na skenovanie cesty pred sebou, aby udržali bezpečnú vzdialenosť, trieda S využíva k tomuto účelu živé mapy a navigačné dáta. Dokáže tak operatívne znížiť otáčky v prípade klzkej vozovky, alebo zabrániť zrážke, ktorú nemožno predvídať.  Toto všetko robí z triedy S niečo, čo nemôže ponúknuť žiadny iná konkurencia.

Mercedes má svoje vedúce postavenie v predaji, nielen vďaka technológiám a takmer absurdnej možnosti objednávania spôsobom À la carte, ale aj preto, že všetky automobily značky Mercedes dokážu ponúknuť výborné jazdné vlastnosti. Obsahujú tú správnu kombináciou športovosti a dôvery vo vyšších rýchlostiach. Samozrejme, že verzia AMG je oveľa tvrdšia a schopnejšia, ale v konečnom dôsledku je veľmi dobrou voľbou verzia S560 4Matic za cenu okolo 100 000 EUR. Kupujete si tak luxusný sedan, ktorý jazdiaci veľmi hladko a rýchlo. S neodmysliteľnou hviezdou na čele.

Zdroj: mbusa.com

Tags from the story
Written By
More from redakcia

Herný notebook ASUS TUF Gaming FX504 je na Slovensku

Spoločnosť ASUS začala na Slovensku predávať výkonný herný notebook TUF Gaming FX504, ktorý...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *