A password will be e-mailed to you.

Zoznámte sa s novým, pôsobivým Mercedes E-Class Cabrio. Spolu s E-Class Coupe, All Terrain a Estate zdiela rovnakú platformu, motory aj technológie. Staré Coupe a kabriolet triedy E si v minulosti zakladali na technológiách z triedy C. Zákonite boli preto oveľa menšie ako je tomu teraz.

Mercedes-Benz S-Class je najpredávanejším luxusným sedanom v Spojených štátoch

Mercedes E-Class Cabrio narástol do dĺžky aj do šírky. K dispozícii sú štyri sedadlá, pričom operadlá na tých zadných možno sklápať tak aby ste sa cítili pohodlne. E-Class Cabrio nie je oveľa menší ako vlajková loď S Class Cabriolet. Strecha je vyrobená z tkaniny, nie je kovová ako napr. v prípade modelu Mercedes SL alebo BMW 4-Series. Jej zdvihnutie alebo stiahnutie trvá 20 sekúnd a dá sa s ňou manipulovať do rýchlosti 50 km/h alebo menej. Odhaľuje alebo zakrýva veľmi pôsobivý interiér.

Očakáva sa, že najlepšie sa bude predávať 2,0 litrový naftový štvorvalec, ktorý poskytuje výkon 194 koní. Tento motor je podobne ako všetky ostatné motory z triedy E spárovaný s deväť stupňovou automatickou prevodovkou. Ide o kultivovaný, tichý a rafinovaný motor, ktorý kabrioletu maximálne pristane.

V ponuke sú aj výkonnejšie motory. Jedným z nich je aj 3.0 litrový, benzínový V6 motor s dvojitým turbom, ktorý poskytuje výkon 340 koní. Dodáva sa  s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies 4MATIC. S týmto motorom sa dá zažiť veľa zábavy, nakoľko bol od výrobcu vyladený pre potreby kabrioletu.

Medzi voliteľnú výbavu sa radí vzduchové odpružene, ktoré patrí medzi štandardnú výbavu v prípade vozidiel s motormi V6. Ten pocit úplne hladkej jazdy je na nezaplatenie. Systém dokáže úplne eliminovať menšie nerovnosti terénu. Ide o štvormiestny automobil pre štyroch dospelých ľudí. Sedadlá majú pomerne vzpriamenú polohu, takže v nich asi nebudete tráviť dlhé hodiny – ale miesta na kolená a ramená je viac než dosť. Turbulencie vzduchu počas jazdy sú a budú v prípade kabrioletov večným problémom. Kabriolety značky Mercedes sú však na tom najlepšie spomedzi konkurencie.

Mercedes ponúka šikovnú technológiu AIRCAP, ktorá sústreďuje vzduch do pramienkov (s využitím deflektora umiestneného na čelnom skle a jedného ďalšieho vzadu. Táto technológia pracuje dobre, nie je však tak efektívna ako v prípade triedy C. Aspoň nie pre tých, ktorí sedia vpredu. AIRCAP tiež zvyšuje hluk vetra a vyzerá trochu divne.

Napriek tomu sa môžete (aj pri stiahnutej streche) stále rozprávať bez toho aby ste museli zvyšovať hlas – to je pôsobivé.

Samozrejme, že neexistuje žiadna verzia v podobe modelu s motorom V8, ale aj tak predstavuje trieda E konkurenciu pre vlajkový model S Class. Kupujúci, ktorí pozerajú hlavne na cenu si pravdepodobne zakúpia E-Class Cabrio. Príplatková výbava síce vychádza pomerne draho, ale k dispozícii sú rôzne balíčky, vďaka ktorým môžete, ale aj nemusíte ušetriť. Pomerne drahým je najmä širokouhlý displej palubnej dosky, ktorý však so sebou prináša množstvo benefitov.

Mercedes E-Class Cabrio bol v mnohých ohľadoch vylepšený, dostal vynikajúci interiér a je veľmi pohodlný. Prichádza vhod pre ľudí, ktorí si chcú užiť bezproblémovú a hladkú jazdu pod holým nebom.

Zdroj: mercedes-benz.sk

Žiadny ďalší článok