A password will be e-mailed to you.

Tento Mercedes-Maybach je určený pre veľmi mimoriadne príležitosti – kráľovské svadby, udeľovanie Oscarov, alebo čokoľvek iné, keď musíte zapôsobiť. Dá sa povedať, že za tento automobil neexistuje náhrada. Ide o 6,5 metra dlhú limuzínu s výkonom 621 konských síl, ktorú si môžete nechať opancierovať.

S celkovou dĺžkou 6,5 metra je táto limuzína o viac ako 1 meter dlhšia ako Mercedes-Maybach sedan a o 0,5 metra dlhšia ako najdlhší Rolls-Royce Phantom VIII Extended Wheelbase.

Od svojho uvedenia v roku 2015 je tento model prvou voľbou rockerov, kráľov a oligarchov po celom svete. Iba nedávno bola táto vlajková loď automobilky Mercedes-Benz vylepšená. Teraz prichádza s ostrejšími líniami, vyšším výkonom a priestrannejším interiérom.

Mercedes-Maybach S650 Pullman dostal prepracovanú mriežku s tenkými, vertikálnymi pruhmi. Inšpiráciu hľadal výrobca v pruhoch jemného obleku Savile Row. Tento návrh sme mali možnosť prvý krát vidieť na odvážnom koncepte v podobe kupé 2016 Vision Maybach 6. Nová je spodná lišta, s lesklým chrómovým obložením pochádzajúca z najnovšieho modelu Mercedes-Maybach S650 so štandardným rázvorom. Súčasťou prepracovanej verzie sú aj nové svetlomety (s trojpásmovými LED dennými svetlami), zadné LED zadné svetlá a viac zaoblené koncovky výfuku.

S novým Pullmanom rýchlejšie uniknete pred novinármi a otravným paparazzom nedáte šancu. Najnovší ručne vyrábaný 6-litrovým motorom V-12 značky Mercedes-Benz si vás získa svojou silou a výborným ťahom. S výkonom 621 koní a pôsobivým točivým momentom 1 000 Nm zrýchľuje tento majestát z pokoja na 100 m/h za 6,5 sekundy. Jedným dychom dodajme, že máme dočinenia s ohromne ťažkým autom, ktorého hmotnosť dosahuje viac ako 2,5 tony.

Samozrejme, ak si želáte viac výkonu a sily – pravdepodobne si objednáte obrnený Pullman. Nemecký tuningový tím zo spoločnosti Brabus vám s radosťou poskytne balík Brabus 900, ktorý zvyšuje objem V-12 motora na 6,3 litra, pridáva väčšie turbodúchadlá, špeciálne rozvody a vysoko výkonný výfukový systém. Konečným výsledkom je 888 koní a neuveriteľný krútiaci moment 1 500 Nm!

Divadlo sa odohráva vo vnútri

Ako by sa dalo očakávať od auta za cenu približne 617 000 USD je S650 Pullman prešpikovaný technológiami do poslednej skrutky. Novinkou modelu je predná kamera, ktorá pri otvorenej prepážke cestujúcim vzadu zobrazuje prejdenú cestu. Deje sa tak prostredníctvom špeciálnych zabudovaných displejov.

Interiér najnovšieho Pullmana je charakteristický takzvaným face to face usporiadaním sedadiel z ktorých dve sú sklopné. Na zabránenie toho aby vodič nevidel ani nepočul veci, ktoré by nemal, je k dispozícii elektricky ovládaná sklenená stena, ktorá sa stáva nepriehľadnou po stlačení tlačidla. Zaujímavé je, že Mercedes nepoužíva rovnakú technológiu na žiadnych iných oknách a spolieha sa na starodávne skladané záclonky – ako v prípade modelov Mercedes 600 Pullman zo 60-tych a 70-tych rokov.

Hyper luxusná limuzína je pre zákazníkov k dispozícii od 15. marca 2018. Je však málo pravdepodobné, že by ste sa s ňou stretli v miestnom showroome Mercedes-Benz. Dodávky automobilov totiž stále smerujú k horlivým kupujúcim na Blízkom východe, v Číne a v Rusku.

Žiadny ďalší článok