A password will be e-mailed to you.

Bugatti Divo je dlho očakávaným francúzskym hyper športom. Omračujúca je jeho cena 5 miliónov €. Vyrobí sa z neho iba 40 exemplárov, pričom všetky z nich sa už stihli vypredať. Bugatti Divo si zakladá na modeli Chiron s ktorým zdieľa 8-litrový 16-valcový motor so štvoricou turbo dúchadiel. Ten poskytuje výkon 1 500 koní (1 103 kW).

Zatiaľ čo Chiron je predovšetkým o rýchlosti, Divo vyniká v zákrutách, pri prechode ktorých je stabilnejší.

Prečo je Bugatti Chiron hyperšportom superlatívov?

Maximálna rýchlosť bola obmedzená na 385 km/h. Nižšia maximálna rýchlosť je daná prepracovanou aerodynamikou zameranou na zväčšenie prítlaku. Ten vzrástol na celkových 456 kg, čo je o 96 viac v porovnaní s Chironom. Divo teraz zrýchľuje na 100 km/h za 2,4 sekundy, čo je o 0,1 sekundy rýchlejšie.

Bugatti Divo predstavuje perfektnú rovnováhu medzi vysokou výkonnosťou, priamou dynamikou a luxusným komfortom,” povedal prezident Bugatti Stephan Winkelmann. V rámci fyzikálnych možností bola vylepšená rovnováhu v prípade bočnej akcelerácie, agilite a zatáčkach. Nový, širší predný spojler prispieva k mimoriadnej prítlačnej sile spolu s novým zadným difúzorom a 23-percentným širším zadným spojlerom. Ten je automaticky výškovo nastaviteľný a funguje aj ako vzduchová brzda. Je široký neuveriteľných 1,85 metra.

Vylepšenia vpredu vytvárajú akúsi vzduchovú clonu, ktorá optimalizuje prúdenie vzduchu pozdĺž strán hyper športu. Okrem mimoriadneho prítlaku sa všetky aerodynamické úpravy podpísali pod lepšie chladenie motora a bŕzd.

Divo taktiež dostal nové odpruženie so špeciálnym zavesením kolies. Tieto zmeny sa podpísali pod ešte lepšie a presnejšie riadenie. Celková hmotnosť bola znížená vďaka použitiu ľahších kolies, ľahšej audio sústavy, ľahšiemu krytu medzichladiča z uhlíkových vlákien a redukciou zvukových izolácií. Podľa Bugatti všetky tieto zmeny prispeli k tomu, že Divo dokáže prejsť talianskym okruhom Nardo o 8 sekúnd rýchlejšie ako Chiron.

Rovnako ako Veyron a Chiron, Divo je pomenovaný po automobilovom pretekárovi menom Albert Divo, ktorý je dvojnásobným víťazom Targa Florio z dvadsiatych rokoch minulého storočia.

Zdroj: bugatti.com

Žiadny ďalší článok