A password will be e-mailed to you.

Koncepčné vozidlá sú vždy veľmi vzrušujúce, ale rovnako môžu byť aj veľkým sklamaním. Čo z toho že sú dizajnovo krásne a technicky dokonalé, keď sa nikdy nedostanú do výroby? V prípade konceptu Polestar Precept to však neplatí, pretože výrobca ho začne reálne vyrábať.Ekologický elektromobil dostal interiér z udržateľných materiálov.

Lucid Motors pripravuje elektromobil s neuveriteľným dojazdom

Už pri prvom predstavení automobilu vo februári sme si pomysleli, že tento elektromobil má k sériovej výrobe veľmi blízko. Dnes automobilka prepojená s Volvom v tlačovej správe potvrdila, že svoj ohromujúci ekologický elektromobil začne skutočne vyrábať. Termín uvedenia vozidla zatiaľ nebol oznámený, ale táto správa naznačuje, že je značka pripravená vydať sa novým, odvážnym smerom.

Precept bude tretím vozidlom značky Geely po hybridnom kupé a čisto elektrickom sedane. Ale na rozdiel od týchto vozidiel, ktoré vychádzali z konceptov spoločnosti Volvo (ktorej vlastníkom je spoločnosť Geely), ponúka úplne originálny dizajn.

Polestar s elegantným vzhľadom blízkej budúcnosti

Vozidlo charakterizuje elegantný vzhľad blízkej budúcnosti. V žiadnom prípade nie je radikálny, ale je čistý a štýlový – s jedným malým prekvapením. Aj keď Precept vyzerá na prvý pohľad ako kupé, v skutočnosti je to sedan so zadnými dverami s pántami vzadu. Tento detail, ktorý je v dnešnej dobe vzácnosťou, dodáva vozidlu ďalšiu dávku osobnosti.

Táto elegantná estetika sa prenáša aj do interiéru Preceptu. Čo je však ešte pozoruhodnejšie, sú ekologické materiály použité v celej kabíne. Patria sem vnútorné panely a operadlá vyrobené z ľanových kompozitov, podhlavníky a opierky hlavy vyrobené z recyklovaného korkového vinylu, 3D pletené čalúnenie vyrobené z recyklovaných plastových fliaš a koberce vyrobené z regenerovaných rybárskych sietí.
Zdá sa, že tieto materiály budú takmer určite súčasťou produkčnej verzie vozidla.

Žiadne informácie o motorizácii

Polestar vo februári neposkytol žiadne informácie o hnacom ústrojenstve Preceptu, ale spomenul niektoré špičkové prvky, ktoré nás zaujali. Všetky jeho snímače, duálny radar a kamera s vysokým rozlíšením sú súčasťou prednej časti elektromobilu, zatiaľ čo modul LIDAR spárovaný s asistenčnými funkciami sa nachádza na sklenenej streche.

Automobilka zatiaľ neoznámila, kedy hodlá Precept vyrábať, potvrdila však, že je v poslednom štádiu vývoja. Značka tiež prezradila, že vozidlo dostane takmer určite iný názov. Vyrábať sa bude v novom uhlíkovo neutrálnom závode v Číne.

Zdroj: polestar.com

Žiadny ďalší článok