Porsche 911 Turbo S Exclusive Series: to najlepšie od Porsche

Porsche911

Porsche už stihol vyrobiť z populárnej 911-tky viac ako milión kusov. Nové Porsche 911 Turbo S Exclusive Series spadá do novej exkluzívnej série z ktorej sa vyrobí iba 500 kusov. Bude sa predávať za štvrť milióna eur.

Pohonná jednotka, ktorej súčasťou je sedemstupňová prevodovka PDK, umožňuje zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 2,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je až 330 km/h.  Exkluzívnemu výkonu sekunduje exkluzívny dizajn exteriéru a interiéru. Ručne vyrábané športové auto prichádza s novou estetikou. K automobilu si budete dokonca môcť zakúpiť lifestyle hodinky Porsche Design Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series.

Porsche Cayenne 2019 vo svojej tretej generácii

Srdcom mimoriadne výkonného super športu je 3,8-litrový motor s dvojitým turbom, ktorý generuje 607 koní a poskytuje krútiaci moment 750 Nm. Nárasť o 27 koní v porovnaní so štandardným modelom Turbo S je naozaj cítiť. V porovnaní s ním je novinka až 3 sekundy rýchlejšia. K dispozícii sú systémy Porsche Dynamic Chassis Control a Porsche Active Suspension Management s balíkom Sport Chrono, ktoré sú zvyknú predávať iba za príplatok. 20-palcové uzamykacie kolesá majú naozaj čo robiť: ich brzdný čas na minimum skracuje systém Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB).

Luxusný športový automobil je charakteristický použitím kompozitných materiálov, ako sú strešné krytiny z uhlíkových vlákien, bočné prahy a veko batožinového priestoru. Aerodynamiku zdôrazňujú integrované prvky Aerokit, ktoré zahŕňajú nový predný spojler, prepracovanú kapotu (s pevným spojlerom a bočnými krídlami) a automatické zadné krídlo. Zlatý kovový lak kontrastuje s dvoma pásikmi z uhlíkových vlákien na streche a zadnej časti.

Pilota v kabíne obklopujú ozdobné prvky z uhlíkových vlákien. Koženné sedadlá sú nastaviteľné v 18-tich polohách, zvukový systém je značky Burmester a nechýba systémom Porsche Communication Management.

Na pripomenutie exkluzivity tohto auta, vyvinula spoločnosť Porsche Design model hodiniek Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series.  Hodinky sa predávajú za cenu 9 950 eur a dostupné sú iba pre budúcich majiteľov exkluzívneho automobilu. Porsche 911 Turbo S sa bude ručne vyrábať v Porsche Exclusive Manufaktur v Zuffenhausene, pričom z neho bude vyrobených iba 500 kusov.

Zdroj: porsche.com

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Huawei a Leica v čele revolúcie v mobilnej fotografii

Pred niečo vyše 100 rokmi spoločnosť Leica navždy zmenila svet fotografie. Teraz...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *