A password will be e-mailed to you.

Skúšali ste sa niekedy opýtať ako vylepšiť Porsche 911? Samozrejme tak, že vytvoríte novú verziu 911 Turbo S. V utorok to urobila nemecká automobilka a predstavila nový model pre rok 2021.

Podľa slov výrobcu pôjde o najrýchlejšiu a najvýkonnejšiu verziu a súčasne novú vlajkovú loď spoločnosti.

Porsche 911 Turbo S bude dostupné ako kupé a kabriolet a bude spĺňať všetky vysoké štandardy.

Ôsma generácia modelu Porsche 911, alebo päťdesiatpäť rokov legendy!

Záujemcov o kúpu s najväčšou pravdepodobnosťou ohromí vysoký výkon, ktorý je až 640 koní. Pochádza zo šesťvalcového motora so zdvihovým objemom 3,8 litra s dvojitým turbodúchadlom.

Pod vyšší výkon sa určite podpísali väčšie rozmery turbodúchadiel, variabilná geometria turbíny s prepracovaným systémom nasávania vzduchu. Rovnako pôsobivý je údaj o krútiacom momente 800 Nm. Pri porovnaní so staršou generáciou ide o nárast o 60 koní a 50 Nm krútiaceho momentu.

Turbo S však nie je iba o výkonne ale aj o rýchlosti. Vďaka systému pohonu všetkých kolies dokáže toto Porsche zrýchliť z 0 na 100 km/h za iba za 2,6 sekundy, zatiaľ čo kabrioletu to trvá iba desatinu sekundy dlhšie. Dokáže prejsť štvrť míle iba za 10,5 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 330 km/h.

Nakoľko nie je nový model pre rok 2021 na prvý pohľad v mnohom odlišný – výrobca sa skôr zameral na interiér. Inak je karoséria o niečo širšia (1,8 palca vpredu, 0,78 vzadu). Pridané boli nastaviteľné prieduchy v prednom nárazníku a väčšie zadné krídlo, ktoré pomáha dosiahnuť o 15-percent vyšší prítlak. Ako voliteľné príslušenstvo je k dispozícii športové odpruženie Active Suspension Management a hlasnejší športový výfuk.

Porsche 911 Turbo S samozrejme nebude lacné. Po jeho uvedení na trh koncom roka bude jeho cena od 216 500 eur vyššie, zatiaľ čo základná cena za kabriolet bude od 223 000 eur a vyššie.

Zdroj: porsche.com

Žiadny ďalší článok