A password will be e-mailed to you.

Keď bol na trh uvedený prvý Cayenne, fanúšikovia značky neboli príliš nadšení. Stalo sa tak v roku 2002 a trvalo pomerne dlho, kým sa značka Porsche v tomto segmente presadila. Dnes je menší brat Cayenne – Porsche Macan – najpredávanejším modelom výrobcu. Iba nedávno predstavený Porsche Cayenne Coupé dostal agresívnejšie tvary a lepšiu aerodynamiku.

Porsche Macan: jeho nástupcom bude plne elektrické SUV!

Modelový rok 2018 priniesol tretiu generáciu Cayenne s viacerými variantmi vrátane verzie Turbo a E-Hybrid. Každý Cayenne na nás však pôsobil skôr amorfným než štýlovým dojmom. Pri všetkej úcte k jazdným vlastnostiam celkovej kvalite. To čo doteraz chýbalo, bolo štvordverové kupé. Takáto karoséria je vo svete SUV skôr raritou ako pravidlom. Pre Porsche to bol preto odvážny ťah. Crossover so športovejším a vybrúsenejším dizajnom sa však doslova pýtal.

Oliver Blume, predseda predstavenstva Porsche AG, hovorí: „Kupé obsahuje všetky technické prednosti súčasného modelu Cayenne, ale ponúka ešte dynamickejší dizajn a nové technické detaily, ktoré ho robia progresívnejším, atletickejším a emocionálnejším.“

Porsche berie v prípade toho modelu aerodynamiku veľmi vážne. Cayenne Coupe pôsobí o niečo nižšie ako Cayenne. Samozrejmosťou je strmá šikmá strešná línia s adaptívnym strešným a zadným spojlerom. Samotná strecha je z buď z panoramatického skla s integrovanou slnečnou clonou alebo z kompozitných materiálov. K dispozícii je ako voliteľná výbava v podobe troch ľahkých športových balíčkov.

Súčasťou týchto balíčkov sú aj 22-palcové kolesá GT Design a interiér s akcentmi kože Alcantara a uhlíkových vlákien. K dispozícii sú športové sedadlá, tie zadné majú tvar lavice a možno ich v prípade potreby nakonfigurovať ako individuálne sedadlá. Za príplatok sú k dispozícii aj ako samostatné, komfortné sedadlá.

Čo sa motorov týka, všetky sú štandardne vybavené balíkom Sport Chrono Package. Základom je 3-litrový V-6 motor s turbom, ktorý poskytuje výkon 328 kW (440 k). S modelom Cayenne Turbo Coupe sa veci stávajú zaujímavejšími, pretože je k dispozícii 4-litrový motor V-8 s dvojitým turbom. Maximálny výkon je v tomto prípade 410 kW (550 k). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h je otázkou okamihu. Deje sa tak za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť bola nastavená na 290 km/h.

Na to či bude Porsche Cayenne Coupé dokonalým športovým SUV si budeme musieť počkať. S predajom sa ráta už v lete, pričom ceny budú atakovať hranicu 100 000 eur.

Zdroj: porsche.com

Žiadny ďalší článok