A password will be e-mailed to you.

Porsche Macan je na trhu od roku 2014, pričom v uplynulom roku dostal výraznejší facelift. K dispozícii je aj ako Plug-in-Hybrid s celkovou dĺžkou karosérie takmer 4,70 Metra. O to pozoruhodnejšie pôsobí nové rozhodnutie vedenia Porsche. Ďalšia generácia obľúbeného SUV bude totiž plne elektrická. Prvé plne elektrické kompaktné SUV od Porsche zíde z výrobných pásov začiatkom budúceho desaťročia.

Porsche Macan pre modelový rok 2019 s miernym faceliftom

Porsche rozširuje svoju ponuku v oblasti elektrickej mobility: Koncom roka 2019 bude Taycan prvým čisto elektricky poháňaným športovým vozidlom od spoločnosti Porsche na trhu – o niečo neskôr príde jeho derivát Taycan Cross Turismo.  Macan už podľa svojho názvu do tejto série dokonale zapadne. Elektro mobilita a Porsche tvoria dokonalý pár. Nielen kvôli svojej efektívnosti, ale predovšetkým kvôli športovým vlastnostiam, ktoré so sebou prináša. Povedal to Oliver Blume, generálny riaditeľ spoločnosti Porsche AG.

Do roku 2022 chce automobilka investovať viac ako šesť miliárd eur do elektro mobility a do roku 2025 by malo byť každé druhé nové vozidlo Porsche elektrické. Napriek tomu sa budeme v najbližších desiatich rokoch stretávať s optimalizovanými benzínovým pohonmi, Plug-in-Hybridmi a elektrickými športovými vozidlami.

Už začiatkom júla 2018 sa spoločnosť rozhodla vyrábať ďalšiu generáciu Macan v Lipsku. Tamojšie investície do elektro mobility umožňujú vyrábať plne elektrické vozidlá na existujúcej výrobnej linke. Rovnako ako Taycan, dostane aj kompaktné SUV Macan 800 voltovú technológiu, ktorá si zakladá na architektúre PPE (Premium Platform Electric) a ktorá bola vyvinutá v spolupráci s Audi. To naznačuje, že nadchádzajúci model Porsche Macan by mohol byť odnožou nového modelu Audi e-tron (s dĺžkou 4,90 metra a systémovým výkonom 408 konských síl).

Zdroj: porsche.com

Žiadny ďalší článok