A password will be e-mailed to you.

Porsche má vo zvyku inovovať a chrliť vylepšené modely – a dnes je na rade Macan. Nemecká značka totiž práve oznámila nový model Macan Turbo pre rok 2020, ktorý dostane efektívnejší balík a vyšší výkon. Posledná generácia modelu Macan Turbo je takmer rovnako výkonná ako model 718 Cayman.

Porsche Macan: jeho nástupcom bude plne elektrické SUV!

Aj keď to môže znieť ako oxymorón, nový model obsahuje menší motor, ale poskytuje oveľa viac výkonu ako jeho predchodca: Posledný model Macan Turbo mal preplňovaný 3,5-litrový motor, zatiaľ čo novinka disponuje 2,6-litrovým V6 motorom s dvojitým turbodúchadlom. Ide o rovnaký motor akými sú vybavené modely Panamera a Cayenne.

Porsche umiestnil turbodúchadlá do dolnej časti motora čím sa zlepšila účinnosť nasávania – v podstate bola vylepšená odozva škrtiacej klapky s dodávkami energie pri menšom oneskorení turbodúchadla. Výsledkom je odvážnych 324 kW – čo je o 40 koní viac v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Zvýšil sa aj krútiaci moment na 550 Nm.

Ďalšou novinkou je použitie sedemstupňovej automatickej prevodovky s dvojitou spojkou PDK. Turbo druhej generácie môže plynulo zrýchliť na takmer rovnakú rýchlosť ako 718 Cayman: Ak sa rozhodnete pre balík Sport Chrono, zrýchli z 0-100 km/h 4,1 sekundy – a dosiahne max. rýchlosť 270 km/h.

Porsche Macan Turbo ďalej obsahuje brzdy s novou povrchovou úpravou. Upravené sú špeciálnym povlakom z karbidu volfrámu, pre lepší brzdiaci účinok, nižšie opotrebenie a redukciu prachu z brzdenia až o 90 percent.

Pokiaľ ide o estetiku, nový model prichádza s agresívnejším dizajnom prednej a zadnej časti. K dispozícii je nový dvojkrídlový pevný strešný spojler a koncovky štvorice výfukov sú upravené v striebornej farbe. K dispozícii je aj nová sada svetlometov Dynamic Light System LED. 20-palcové disky Macan Turbo sa dodávajú štandardne, rovnako ako balík Sport Design zdôrazňujúci dynamiku.

Vo vnútri nájdete v 18-tich smeroch nastaviteľné športové sedadlá, 14-reproduktorový zvukový systém Bose a 10,9-palcový informačný systém s dotykovou obrazovkou, ktorý je kompatibilný s Apple CarPlay aj Android Auto. Ak je práve toto váš vysnívaný model SUV, môžete si ho kúpiť v autorizovaných predajniach značky Porsche koncom roka 2019. Ceny začínajú od 100 000 eur.

Žiadny ďalší článok