A password will be e-mailed to you.

Land Rover oficiálne predstavil úplne nový model SUV Range Rover Evoque 2020. Britský výrobca ho vybavil pokročilými asistenčnými technológiami, pridal voliteľnú hybridnú elektrickú pohonnú sústavu, nové možnosti pre off-road jazdu a ďalšie.

Range Rover Velar debutuje v showroomoch Alfardan

Vychádzajúc z úspechu svojho predchodcu (z ktorého sa predalo 772 000 kusov), bolo nové športové SUV navrhnuté tak, aby vynikalo na ceste aj v teréne. Hybridný elektrický pohon je zárukou vyššieho výkonu a lepšej stability za rôznych podmienok.

Podobne ako predchodca bude mať nový Range Rover Evoque výraznú strechu so stúpajúcou líniou. Voliteľné 21-palcové kolesá dodajú automobilu mohutnú a výraznú siluetu a nové úzke LED svetlomety uhladenejší výzor. Vyberať bude možné z dvoch nových farieb exteriéru: Seoul Pearl Silver (perleťová strieborná pomenovaná po juhokórejskom hlavnom meste) a Nolita Gray (kovový nádych s medenými akcentmi inšpirovanými mestom New York).

Hoci je dizajnový odkaz nového modelu na nerozoznanie od svojho predchodcu, dlhší rázvor poskytne viac miesta pre kolená pre cestujúcich vzadu, viac priestoru v stredovej konzole, odkladacej schránke a pre batožinu. Dizajn interiéru charakterizujú čisté línie, hladký povrch a nová dvojica dotykových displejov nad stredovým tunelom. Použité materiály v podobe texttílií z eukalyptu a zmesi vlny Kvadrat predstavujú vítanú alternatívu ku koži.

Vysokovýkonný benzínový motor MHEV Ingenium s výkonom 296 konských síl a aktualizovanými technológiami pracuje v tandeme s deväťstupňovou automatickou prevodovkou ZF, ktorá bola prekalibrovaná tak, aby poskytovala plynulejšiu jazdu na rôznych terénoch.

Ďalšie podrobnosti o novom SUV, vrátane časového harmonogramu uvedenia na trh a cien, budú oznámené na autosalóne v Chicagu vo februári 2019. Nové SUV doplní ďalšie úspešné modely Land Roveru, akým je napr. model Range Rover Velar či Range Rover SV Autobiography Dynamic.

Zdroj: landrover.sk

Žiadny ďalší článok