Range Rover Velar debutuje v showroomoch Alfardan

Alfardan Premier Motors Co, exkluzívny predajca Land Rover v Katare, oznámil príchod nového modelu Range Rover Velar do svojich showroomov.

Zatiaľ najlepšie SUV od Range Rover ponúka kombináciu luxusu a zdokonalených terénnych schopností, ktorými doteraz nedisponovalo žiadne stredne veľké SUV. Dizajn modelu Velar charakterizuje elegantná jednoduchosť. Minimalistický prístup k dizajnu dopĺňajú priekopnícke technológie a široké možnosti výberu pohonnej jednotky.

Rolls-Royce Phantom VIII oficiálne predstavený

Rabih Ataya, generálny riaditeľ spoločnosti Alfardan Premier Motors, povedal: Sme veľmi nadšení príchodom Range Rover Velar tu v našich predajných priestoroch a veríme, že bude veľkým lákadlom pre našich náročných zákazníkov. Vieme, že typický vodič Range Rover chce moderné SUV, pričom prikladá veľkú váhu dedičstvu značky a bezchybných líniám.

Yann Thepaut, regionálny obchodný manažér spoločnosti Jaguar Land Rover MENA, dodáva: “Sú to vzrušujúce časy pre všetkých, ktorí sa spájajú so značkou Land Rover, pretože vidíme, že Range Rover Velar má okamžitý vplyv na luxusný segment SUV. Videli sme prudký nárast dopytu a záujmu o vozidlo Range Rover Velar, vozidlo, s ktorým sme chceli vyplniť prázdne miesto medzi Range Rover Evoque a Range Rover Sport“.

Dizajn novinky bol navrhnutý úplne od piky, pričom  ho charakterizuje ľahká hliníková karoséria. Výsledkom úsilia dizajnérov je vozidlo, ktoré sa môže pochváliť výnimočnými krivkami a ohromujúcou siluetou.  Impozantne pôsobia veľké 22-palcové zliatinové kolesá. Jednoduchý motív pokračuje vo vnútri, kde bol počet ovládacích prvkom zredukovaný na absolútne minimum. Bola tak vytvorená elegantná svätyňa bez chýb, a ktorej kľúčovým prvkom je nový informačný systém Touch Pro Duo v stredovom panely.

Velar využíva sofistikovaného systému pohonu všetkých kolies. K dispozícii je ich pneumatické zavesenie a celá rada trakčných technológií. Tie poskytujú terénne schopnosti na svetovej úrovni. Čo sa týka motorov je v ponuke kompaktný 2,0-litrový 4-valec s turbodúchadlom, ktorý poskytuje výkon 250 kW ako aj 3.0-litrový V6 motor s preplňovaním o výkone 380 konských síl. Ten umožňuje Velaru dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za 5,7 sekundy.

[Modula id=’1′]
More from Marek Poleč

General Motors predstavil svoj nový, čisto elektrický Hummer EV

Spoločnosť General Motors sa púšťa do boja s Teslou, po tom čo...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *