Rimac Concept Two – elektrická beštia so šokujúcim výkonom 1 914 koní

Rimac vytvoril svoj prvý hyperšport Concept One s výkonom 1 224 konských síl pred siedmimi rokmi. Zrýchliť s ním na 100 km/h za 2,5 sekundy bolo hračkou rovnako ako dosiahnutie maximálnej rýchlosti 354 km/h. Už tento prvý model chorvátskej automobilky bol veľmi rýchly, no z toho čo bolo možné vidieť na  tohtoročnom autosalóne v Ženeve sa mnohým zakrútila hlava.

Pýtate sa ako je nový Rimac rýchly? S výkonom 1 914 konských síl pochádzajúcim zo štyroch elektromotorov, dokáže zrýchliť z nula na 100 km/h za 1,85 sekundy.

Tým pádom bol prekonaný najrýchlejší elektromobil Tesla Roadster, ktorý na to potrebuje 1,9 sekundy. Model C Two je veľmi schopným pretekárskym automobilom. Jeho karoséria je vyrobená prevažne z uhlíkových vlákien, k dispozícii je adaptívne zavesenie kolies, pneumatiky Pirelli a brzdové strmene Brembo. Nové auto snov je schopné pokryť dve kolá Nurburgringu v plnom rozsahu pri minimálnom poklese výkonu, hovorí Rimac.

Zvýšenej dynamike dopomáha aj systém riadenia krútiaceho momentu s pohonom všetkých kolies. Rimac tvrdí, že nastavenie pohonu všetkých kolies je tak schopné, že bežné technológie na zvýšenie stability a trakcie vôbec nie sú potrebné. Pomocou funkcie Driving-Coach bude pretekanie na trati opäť jednoduchšie. Pretekársku trať s jednotlivými kolami bude možné nahrať do palubného počítača, ktorý sa postará o všetko ostatné. Z praktického hľadiska poskytuje batéria auta celkový jazdný dosah 403 míľ na jedno nabitie. S využitím rýchlo nabíjačky bude možné batériu dobyť na kapacitu 80 percent v priebehu 30 minút.

Na odomknutie dverí a spustenie motora neslúži konvenčné tlačidlo. To by ste v kabíne pilota hľadali márne. Namiesto toho sa tu využíva biometrie v podobe rozpoznávania tváre. Okrem toho vozidlo dokáže taktiež monitorovať poveternostné podmienky, umožňuje autonómne riadenie úrovne 4 a vystríha pred prednou zrážkou s pri automatickom núdzovým brzdením. Samozrejmosťou je asistencia pri udržovaní v jazdnom pruhu s prispôsobenými funkciami tempomatu. K dispozícii je osem kamier, lidar, šesť radarov, 12 ultrazvukových senzorov a GPS.

Rimac C Two bude dostupný za cenu minimálne 1 milión eur, pričom sa z neho vyrobí 150 kusov.

Zdroj: rimac-automobili.com

Rimac
Tags from the story
, ,
Written By
More from redakcia

ASUS získal 17 ocenení na veľtrhu Computex 2018

Spoločnosť ASUS oznámila, že jeho produkty získali šesť ocenení Best Choice a jedenásť...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *