A password will be e-mailed to you.

Dámy a páni, práve bol prekonaný rýchlostný rekord 490 km/h, ktorý predtým držal Bugatti Chiron. Zabudnite preto na Bugatti. Je tu nové najrýchlejšie sériovo vyrábané auto na svete, ktoré sa volá sa SSC Tuatara.

Začiatkom tohto mesiaca sa SSC North America vydala do Nevady, aby zistila, či by mohlo byť toto miesto vhodné na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Na trati sa ukázal úžasne výkonný hyperšport butikovej značky zo Spojených štátov.

Koenigsegg Jesko je novým kráľom všetkých hyperšportov

SSC Tuatara dosiahol nový rýchlostný rekord 508 km/h, čo je číslo, ktoré ľahko zatieni hranicu 490 km/h, ktorú predtým držal Bugatti. Rekordné predstavenie Tuatary sa uskutočnilo v sobotu 10. októbra na sedemmíľovom úseku štátnej cesty 160 medzi Las Vegas a Pahrump.

Na rozdiel od svojho francúzskeho rivala, spoločnosť SSC America verejnosť uistila o tom, že bude dodržiavať všetky Guinnessove kritériá, ktoré sú veľmi prísne.

SSC

Zahŕňalo to zaradenie automobilu do sériovej výroby, použitie štandardného a nie závodného paliva ako aj sériové pneumatiky. Maximálna rýchlosť sa vypočítala spriemerovaním rýchlosti dvoch jázd v opačných smeroch po tej istej trase pri sledovaní vozidla systémom merania GPS. K dispozícii museli byť aj dvaja svedkovia na potvrdenie výsledkov.

Najvyššia rýchlosť Chironu bola 490 km/h stanovená na jednom úseku súkromnej cesty. Preto sa niektorí pozorovatelia domnievajú, že rekord stále patrí hyperšportu Koenigsegg Agera RS s rýchlosťou 450 km/h.

SSC Tuatara  všetky prísne kritéria dodržal a rýchlostný rekord s prehľadom prekonal. Riadený profesionálnym pretekárom Oliverom Webbom bol prejdené dva úseky cesty pri vysokých rýchlostiach 484 km/h a 532 km/h. Po sebe idúce trasy boli prejdené v priebehu hodiny.

Nie je to prvýkrát, čo automobilka z Washingtonu nárokuje na najrýchlejšie sériové vozidlo na svete. Jeho prvé auto, Ultimate Aero, tiež prekonalo rýchlostný rekord v roku 2007, keď dosiahlo rýchlosť 256,18 míľ za hodinu. Najnovšie vozidlo spoločnosti je však oveľa výkonnejšie ako jeho predchodca, čiastočne vďaka lepšej aerodynamike a motoru s objemom 5,9 litra. -turbo V8 schopné produkovať ohromujúcich 1 750 koní a krútiaci moment1 1 818 Nm.

Je to tiež ešte rýchlejšie, ako značka očakávala. Predtým značka uviedla, že sa zameriavala na max. rýchlosť 500 km/h.

Najrýchlejšie produkčné vozidlo na svete bude k dispozícii aj na predaj. Pripravte si však min. 1,6 milióna dolárov a poponáhľajte sa. K dispozícii bude iba  100 exemplárov.

Zdroj: sscnorthamerica.com

Žiadny ďalší článok