A password will be e-mailed to you.

Bentley predstavil úplne nový model Flying Spur, ktorý má byť naj agilnejším, najdynamickejším, vysoko luxusným sedanom. Svoju platformu zdieľa s tou ktorú využíva Bentley Continental GT alebo Porsche Panamera.

Bentley Continental GT Convertible pripomína luxusnú superjachtu

Tretia generácie luxusného sedanu prichádza s technológiou zameranou na vodiča. Hovoríme o riadení všetkých štyroch kolies; aktívnom pohone všetkých kolies (štandardne zadný pohon); a rýchlej 8-stupňovej automatickej prevodovkou s dvojitou spojkou. Hneď ako sa táto nová limuzína dostane začiatkom budúceho roka do predaja, stane sa najrýchlejším sedanom na svete. Dvanásťvalcový motor s dvojitým turbom dodáva výkon 626 koní a maximálnu rýchlosť 333 km/h.

Flying Spur 2020: Dvanásťvalec s pôsobivým výkonom je vrcholom

Podobne ako nový GT Continental, Flying Spur získava svoju silu z najnovšej verzie 6-litrového dvanásť valca s dvojitým turbom. To znamená nárast na 626 konských síl čo je o 10 koní viac ako v prípade predchodcu. Krútiaci moment je enormných 900 Nm. To všetko sa premieta do zrýchlenia z nuly na 100 km/h za pôsobivých 3,7 sekundy. Je to o sekundu rýchlejšie ako predtým.

Šéf dizajnér automobilky Sielaff spomenul fakt, že predchádzajúci model dostatočne neodzrkadľoval dynamiku a preto doprial novému modelu výrazne dynamickejší vzhľad. Široké zadné partie nad zadnými kolesami a o 5,1 palca predĺžený rázvor kolies (ktorý tlačí predné kolesá dopredu na hrany) a obrovské 22-palcové ráfiky prepožičiavajú novému modelu dramatický vzhľad. Predná časť zdieľa mnohé dizajnérske prvky z najnovšieho modelu Continental GT, ale Sielaff pracoval na tom, aby mal nový model svoj vlastný charakter. Mriežka má teraz vertikálne čierne pruhy pripomínajúce Bentley S1 Continental Flying Spur z roku 1957. Okrem toho sa teraz slávny maskot Flying B v noci automaticky elektronicky rozsvecuje.

Interiér je ako inak exkluzívny, kvalitný a noblesný

Ako by sa dalo očakávať, kabína je preplnená kožou s prešívaním, vrátane úžasného nového prešívania na dverách. K dispozícii je celý rad nových drevených dýh, ako napríklad Crown Cut Walnut, a krásne bronzové detaily okolo hodín a prepínačov. K dispozícii je aj obrovská panoramatická sklenená strecha, ktorá zaplaví kabínu svetlom.

Chcete kvalitný zvukový doprovod? Naim pre tento automobil navrhol a vyrobil úplne nový 21-wattový 19-reproduktorový systém. Jeho súčasťou sú aj aktívne a veľmi výkonné meniče zabudované do predných sedadiel. Po svetovom debute na Monterey Car Week v severnej Kalifornii v auguste bude možné objednávať v druhom štvrťroku budúceho roka. Nemáme žiadne informácie o cenách, ale treba rátať s tým že tie sa budú pohybovať nad hranicou 200 000 eur.

Žiadny ďalší článok