Jeseň je obdobím života kedy treba vypnúť a zamyslieť sa

Parlamentné voľby

Prichádza jeseň a neviem či aj na vás, ale na mňa doľahla veľká únava. Našťastie som ten typ, ktorý okamžite rozpozná čas kedy treba dobiť baterky. Môžem povedať, že vy ako čitatelia ste ku mne neboli nikdy bližšie ako teraz. Tento blog je totiž neodolateľnou súčasťou nášho magazínu. Píšem ho ako zakladateľ a šéfredaktor a môžete ho písať spolu so mnou.

Stačí keď mi pošlete vaše texty k témam, ku ktorým by ste sa radi vyjadrili. Prečítajú si ich stovky ľudí nielen na Slovensku ale vďaka Google Translate aj z celého sveta.

Moja únava prichádza na jeseň a z časti pramení aj z výchovy syna, ktorý budete mať jeden rok. Vychovávať dieťa vo vyššom veku je veľmi náročné a to najmä vtedy, keď strácate podporu tých ľudí od ktorých by ste ju najviac očakávali. Vždy je preto dobré spoliehať sa sám na seba a na svoje schopnosti.

Edukatívne hračky – to najlepšie čo môžete svojmu dieťaťu dať

Späť ale k veci. Rôzne okolnosti ma tlačia k tomu, aby som sa vyjadroval aj k takým téma ako politika, filozofia, náboženstvo, životné prostredie a pod. Magazín, ktorý práve čítate však o týchto témach primárne nie je. Urobil som však prvý krok, aby som sa začal vyjadrovať aj k týmto témam. Zapísal som sa vo svojich 42-rokoch na Univerzitu tretieho veku. To, že je takéto štúdium v Trnave možné, dokazuje Trnavská univerzita, ktorá ho realizuje. Horeuvedené témy sú pre mňa nesmierne zaujímavé, v našom magazíne sa však o nich budeme zmieňovať iba veľmi sporadicky.

Únava a (pseudo) problémy prichádzajú na jeseň

Inak v našom meste prekvitá bikesharing, ktorého veľkým fanúšikom je náš primátor Peter Bročka. Prináša to so sebou aj množstvo problémov súvisiacich s tým, že niektorí mladí ľudia si bicyklov nevedia vážiť a permanentne ich poškodzujú (česť výnimkám). Dalo sa to očakávať. Keď verejnosti poskytnete niečo takmer zadarmo, rátajte s poškodzovaním a znevažovaním majetku. Zaujímalo by ma či to takto funguje napr. v Amsterdame..

Rád by som sa vyjadril k celosvetovej ekologickej kríze, ktorú podporili aj nedávne požiare po celom svete. Horí amazonský prales, horí Amerika, Európa, Afrika, Ázia aj Rusko. Politické špičky namiesto toho aby sa venovali enviromentálnym problémom radšej zavádzajú clá a vedú proti sebe obchodné vojny. Neprospieva to nikomu. Krátkozraká politika prezidenta Trumpa je o tom, ako pomôcť Amerike a ublížiť pritom zbytku celého sveta. Neuvedomuje si pritom, že svojou politikou škodí práve sebe a svojim obyvateľom.

Brazílsky prezident v súvislosti s požiarmi odmietol pomoc od Francúzska v presvedčení, že tieto peniaze bude musieť niekedy v budúcnosti vrátiť. Dnes je však situácia trochu iná a Jair Bolsonaro je ochotný finančnú pomoc prijať pod jednou podmienkou. Urobí tak za predpokladu, že kontrolu nad finančnými prostriedkami bude mať priamo Brazília. Uvidíme ako sa celá situácia vyvinie..

More from Marek Poleč

Komplexné fulfilment služby pre Vašu firmu a podnikanie

Fulfilment je pojem, s ktorým sa budeme v blízkej budúcnosti stretávať čoraz...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *