Rýchly obed z KFC alebo kebab od Turkov?

Túto dilemu som dnes riešil, keď na mňa doľahol hlad. Hovorím si Turci sú agresívni o čom svedčia najnovšie správy z blízkeho Východu. Čo však Američania? Sú hodní toho aby som pravidelne navštevoval KFC? Takéto otázky si dnes kladieme a myslím si že nie som sám. O čom to svedčí?

V našom podvedomí je zakorenená túžba trestať niekoho za niečo. No dobre, dal som si nakoniec obed z KFC. Pokračujem ďalej do TESCA. Tento obchodný reťazec pochádza z Veľkej Británie. V minulosti sa dostali na verejnosť informácie o tom, že sa vo vedení tejto spoločnosti vládla obrovská korupcia. Taká veľká, že si to ani neviete predstaviť. Kde je TESCO teraz..?

Dnes robí na Slovensku obrat v potravinárstve LIDL a Kaufland. Dve nemecké spoločnosti patriace pod jeden koncern. Ešte nedávno som o tom ani netušil. Koncept LIDL je skôr pre ľudí, ktorí majú hlbšie do peňaženky, Kauflad je o trochu vyšší level. Stále sme však na Slovensku, ktoré sa sortimentom a kultúrou predaja stále nevyrovná krajinám na Západe.

Čo sa to so Slovenskom deje? Odhliadnuc od súčasne politickej situácie, holých faktov ale aj konšpirácií. Dnes som sa trochu zaujímal o finančnú skupinu PENTA, ktorá na Slovensku pôsobí. Je to úplne iný biznis model ako ten náš novinársky. Nezabúdajme na fakt, že je založený na investíciách a vo veľkej miere aj špekuláciách. Už iba fakt že sídlo tejto spoločnosti sa nachádza na Cypre, hovorí za všetko…

Zajtra keď budem hladný …si vytiahnem obed pripravený doma z bližšie nešpecifikovaných surovín…

Privítajme týmto naše nové logo – ktoré by som chcel, aby nás sprevádzalo ešte dlhú dobu..

Môžme na Slovensku očakávať zmenu k lepšiemu?

(Doplnené dňa 22.10.2019)

Vzhľadom na vyššie uvedené a na to aká vláda sa chystá nahradiť vládu bývalej strany SMER nemožno očakávať pozitívne zmeny k lepšiemu. Mám na mysli také zmeny, ktoré by dokázali zlepšiť kvalitu bežných ľudí na Slovensku. Vláda Roberta Fica, resp. on sám mal iba veľké reči, pričom nedokázal splniť to čo sľúbil. Sľuboval napr. že nedovolí aby bolo zdravotníctvo ovládané súkromným kapitálom a to že na Slovensku nevznikne viac súkromných zdravotných poisťovní ako iba jedna štátna.

Z toho vyplýva, že na Slovensku nestačí byť premiérom, aby bolo možné uskutočňovať systémové zmeny. Roberta Fica vo svojom úmysle zastavil Ústavný súd.

Vtedy nastal ten čas, kedy si mal priznať, že zmenu ktorú zo svojej pozície nemôže a nedokáže uskutočniť ba mala byť dôvodom na jeho rezignáciu. Lenže on tak nespravil a ešte nedávno sa  o miesto ústavného sudcu dokonca uchádzal. Prečo to nedokázal? Bude to zrejme preto, že naša Ústava takéto niečo nedovoľuje, resp. od základov je zle postavená. Toho sa mohli chopiť práve hore spomínané finančné skupiny a stačilo veci dotiahnuť do konca. Teraz máme na Slovensku viac ako iba jednu štátnu poisťovňu a finančné skupiny ne eticky zarábajú na tom, na čom by zarábať nemali. Počas vládnutia strany SMER sme boli svedkami zlej alebo takmer vôbec žiadnej regulácie zo strany štátu. Opravte ma ak sa mýlim.

Kam ďalej, alebo existuje nejaké východisko?

(Doplnené dňa 25.10.2019)

Vyššie som sa dotkol iba jedného zlyhania súčasnej vlády pod vedením strany SMER, hoci aj veľmi kľúčového. Tých zlyhaní bolo samozrejme viac, nehovoriac o kauze Gorila, ktorá mala byť dávno vyšetrená ešte v období keď strana SMER preberala moc. Pozdravujem týmto neschopnú, alebo nejakým spôsobom ovládanú políciu Slovenskej republiky. Čo sa presne udialo v kauze Gorila sa už nikdy nedozvieme. Rozhorčenie médií a záplava kritiky je úplne na mieste.  Strana SMER ako aj jej koaličný partneri na plnej čiare zlyhali. Situáciu nezachráni ani súčasný pán predseda Pellegrini. Je niekoľko mesiacov pred voľbami a rysujú nové zoskupenia.

Tu si dať treba pozor koho budeme voliť. Či tých ktorí tu už raz boli a ktorí sa nehanbia z najvyššej pozície Slovenskej republiky zostupovať nižšie a zakladať politické strany, alebo dáme prednosť čestným ľudom. Predstavte si že by si pán prezident v susednom Rakúsku zmyslel že chce byť premiérom, alebo predsedom nejakej novo založenej strany. Čo k tomu dodať? Predsa len máme s pánom Ficom niečo spoločné. Zdieľame s ním rovnaký odpor k bývalému prezidentovi Slovenskej republiky ako on. Otázne však ostáva aj to, či je pani Čaputová, ktorá sa na zahraničných cestách nevie obliekať a nedodržiava diplomatický protokol lepšou prezidentkou.

Chcel som v ňom dotknúť aj Európskej únie z ktorej by sme mali po vzore Veľkej Británie čo najskôr odísť. Držím palce pánovi Borisovi Johnsonovi nech sa mu to do konca tohto mesiaca podarí. Ospravedlňujem sa týmto svojim čitateľom, že som takýto článok zverejnil a pošpinil si tak svoju stránku. Podporte nás, alebo nám ostaňte verní a buďte s nami.

About Author /

Keď som v roku 2017 zakladal 21stcentury.sk, mal som na mysli jedno. Aby to bolo veľkolepé a aby to vydržalo až do konca roka 2100. V roku 2021 sme zmenili meno. Teraz sme nezávislý a ambiciózny časopis, ktorý môžete vytvárať spolu s nami. Podporíte nás kúpou produktov z nášho e-shopu.

Start typing and press Enter to search