Čarovné Seychely: tie najlepšie súkromné ​​ostrovy

V hierarchii svetových vôd zaujíma Indický oceán výhradné postavenie. Je to neuveriteľne exotické more so špecifickou vôňou, ktorého teplé vlny obmývajú nespočetné brehy v Mjanmarsku, Indii, Kambodži a Afrike. Oceán je tu mimoriadne silný, piesok krémový a zafírové vlny majú dokonalú modrú farbu. Aj tu sa však nájdu lokality, ktoré sú krajšie ako iné a o ktorých si povieme niečo viac.

Vedeli ste, že tú najdrahšiu a najprepychovejšiu dovolenku zažijete na Seychelách konkrétne na súkromnom Severnom ostrove a ostrove Fregate? Seychely sa nachádzajú na východnom pobreží Afriky, pričom ide v podstate o súostrovie 115 ostrovov so zelenými vrcholmi zo žuly a kľudnými plážami, ktoré patria medzi najkrajšie na svete.

Ostrovy sú opradené kúzlom stroskotaných pirátskych lodí a žraloky sú tu častejšími návštevníkmi ako kdekoľvek inde na svete. Medzi voľne žijúcich živočíchov na Seychelloch patria domorodé morské vtáky, pestrofarebné ryby zdobiace koralové útesy a najväčšia koncentrácia obrej korytnačky Aldabra, ktorá svojou populáciou niekoľkonásobne prevyšuje tú ľudskú na Seychelloch. Toto nedotknuté prostredie je súčasťou krajiny, ktorá získala nezávislosť od britskej koloniálnej vlády v roku 1976.

Na základe štúdie konkurencie (najmä štátu Maurícius), ktorý ponúka rovnako prosperujúci ekosystém vyrástol na Seychelloch komplex značkových hotelov určený pre zámožných návštevníkov. Sieť hotelov Four Seasons a Raffles tu poskytuje neopakovateľný zážitok z luxusu a pohodlia. Four Seasons sa nachádza na najväčšom zo 115 ostrovov, ostrove Mahé. Na ostrove žije 72 tisíc ľudí, čo je zhruba 90 % populácie Seychel. Centrom ostrova je mesto Victoria, ktoré je jedným z najmenších hlavných miest na svete. Na ostrove Praslin sa nachádza rezort Six Senses. Zil Pasyon bude debutovať na ostrove Felicite neskôr v tomto roku.

Nie náhodou umiestnila krajina to najlepšie a najluxusnejšie na dvoch súkromných ostrovoch vrátane ostrove Fregate, kde sa nachádza podľa The Times najkrajšia pláž na svete. Dovolenkový rezort na tomto ostrove dostal v posledných rokoch finančnú injekciu vo výške 4.000.000 €. Tieto prostriedky boli použité nielen na zlepšenie infraštruktúry (nové generátory a modernizované zásobovanie vodou), ale aj na renováciu 16 víl a obnovu koktail baru v pirátskom štýle. Je tu požičovňa lodiek a vznikol tu jachtársky klub. Pýtate sa čo to znamenajú elegantné a impozantné služby s vysokou pridanou hodnotou v praxi? Napríklad stôl s bielym obrusom priamo na pláži, strieborné príbory, chladené biele víno a grilované krevety.

Prekrásne zálivy sú tu lemované palmami Mangovníka, na skalnatých vrcholoch vidieť už z diaľky veľkolepé bazény. Barmani tu v baroch mixujú silné rumové koktaily a v 11-tich slamených plážových vilách o rozlohe vyše 500 metrov štvorcových tu možno leňošiť. Vybavené sú ochranným prístreškom, drevenými podlahami a bielymi pohovkami. Podlahy z ružového dreva, vonkajšia sála, bazén v tropickej záhrade, či dokonca klimatizovaný sála. Zmysel pre veľkorysosť je tu očividný. Či už ide o plne vybavené kuchyne vo vilách, alebo pružný prístup rezortu čo sa dodávok výborného jedla týka. Dostupné sú lode a plavidlá akéhokoľvek druhu. Podmienky na šnorchlovanie alebo potápanie sú tu ideálne.

Zaujímavosťou je, že väčšina ostrova je nevyvinutá a bola ponechaná napospas prírode. Týka sa to aj niekoľkých pláží a banánového lesa, ktorý sa na ostrove nachádza.

Ostrov je miestom, kde sa s gumovým úsmevom a hladkým jašteričím krkom premávajú obrie, sto rokov staré korytnačky. Všetko je tu akési väčšie, jasnejšie a krajšie. Pri potápaní tu možno stretnúť pestrofarebné ryby a večer za tichého šelestu poletujúcich vtákov sledovať veľkolepý západ slnka. V noci je ostrov osvetlený blikajúcimi svetlami svätojánskych mušiek, premávajú sa tu obrie stonožky a natrafiť možno aj na kraba pustovníka. Zhoda hotelierov je tu jednoznačná, chcú ostrovy chrániť a pomáhať tak udržať tento raj nedotknutý.

Zdroj: www.fregate.com

Tags from the story
Written By
More from redakcia

Herný notebook ASUS TUF Gaming FX504 je na Slovensku

Spoločnosť ASUS začala na Slovensku predávať výkonný herný notebook TUF Gaming FX504, ktorý...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *