A password will be e-mailed to you.

Čarovné Seychely: tie najlepšie súkromné ​​ostrovy

V hierarchii svetových vôd zaujíma Indický oceán výhradné postavenie. Je to neuveriteľne exotické more so špecifickou vôňou, ktorého teplé vlny obmývajú nespočetné brehy v Mjanmarsku, Indii, Kambodži a Afrike. Oceán je tu mimoriadne silný, piesok krémový a zafírové vlny majú dokonalú modrú farbu. Aj tu sa však nájdu lokality, ktoré sú krajšie ako iné a o ktorých si povieme niečo viac.

Vedeli ste, že tú najdrahšiu a najprepychovejšiu dovolenku zažijete na Seychelách konkrétne na súkromnom Severnom ostrove a ostrove Fregate? Seychely sa nachádzajú na východnom pobreží Afriky, pričom ide v podstate o súostrovie 115 ostrovov so zelenými vrcholmi zo žuly a kľudnými plážami, ktoré patria medzi najkrajšie na svete.

Ostrovy sú opradené kúzlom stroskotaných pirátskych lodí a žraloky sú tu častejšími návštevníkmi ako kdekoľvek inde na svete. Medzi voľne žijúcich živočíchov na Seychelloch patria domorodé morské vtáky, pestrofarebné ryby zdobiace koralové útesy a najväčšia koncentrácia obrej korytnačky Aldabra, ktorá svojou populáciou niekoľkonásobne prevyšuje tú ľudskú na Seychelloch. Toto nedotknuté prostredie je súčasťou krajiny, ktorá získala nezávislosť od britskej koloniálnej vlády v roku 1976.

Na základe štúdie konkurencie (najmä štátu Maurícius), ktorý ponúka rovnako prosperujúci ekosystém vyrástol na Seychelloch komplex značkových hotelov určený pre zámožných návštevníkov. Sieť hotelov Four Seasons a Raffles tu poskytuje neopakovateľný zážitok z luxusu a pohodlia. Four Seasons sa nachádza na najväčšom zo 115 ostrovov, ostrove Mahé. Na ostrove žije 72 tisíc ľudí, čo je zhruba 90 % populácie Seychel. Centrom ostrova je mesto Victoria, ktoré je jedným z najmenších hlavných miest na svete. Na ostrove Praslin sa nachádza rezort Six Senses. Zil Pasyon bude debutovať na ostrove Felicite neskôr v tomto roku.

Nie náhodou umiestnila krajina to najlepšie a najluxusnejšie na dvoch súkromných ostrovoch vrátane ostrove Fregate, kde sa nachádza podľa The Times najkrajšia pláž na svete. Dovolenkový rezort na tomto ostrove dostal v posledných rokoch finančnú injekciu vo výške 4.000.000 €. Tieto prostriedky boli použité nielen na zlepšenie infraštruktúry (nové generátory a modernizované zásobovanie vodou), ale aj na renováciu 16 víl a obnovu koktail baru v pirátskom štýle. Je tu požičovňa lodiek a vznikol tu jachtársky klub. Pýtate sa čo to znamenajú elegantné a impozantné služby s vysokou pridanou hodnotou v praxi? Napríklad stôl s bielym obrusom priamo na pláži, strieborné príbory, chladené biele víno a grilované krevety.

Prekrásne zálivy sú tu lemované palmami Mangovníka, na skalnatých vrcholoch vidieť už z diaľky veľkolepé bazény. Barmani tu v baroch mixujú silné rumové koktaily a v 11-tich slamených plážových vilách o rozlohe vyše 500 metrov štvorcových tu možno leňošiť. Vybavené sú ochranným prístreškom, drevenými podlahami a bielymi pohovkami. Podlahy z ružového dreva, vonkajšia sála, bazén v tropickej záhrade, či dokonca klimatizovaný sála. Zmysel pre veľkorysosť je tu očividný. Či už ide o plne vybavené kuchyne vo vilách, alebo pružný prístup rezortu čo sa dodávok výborného jedla týka. Dostupné sú lode a plavidlá akéhokoľvek druhu. Podmienky na šnorchlovanie alebo potápanie sú tu ideálne.

Zaujímavosťou je, že väčšina ostrova je nevyvinutá a bola ponechaná napospas prírode. Týka sa to aj niekoľkých pláží a banánového lesa, ktorý sa na ostrove nachádza.

Ostrov je miestom, kde sa s gumovým úsmevom a hladkým jašteričím krkom premávajú obrie, sto rokov staré korytnačky. Všetko je tu akési väčšie, jasnejšie a krajšie. Pri potápaní tu možno stretnúť pestrofarebné ryby a večer za tichého šelestu poletujúcich vtákov sledovať veľkolepý západ slnka. V noci je ostrov osvetlený blikajúcimi svetlami svätojánskych mušiek, premávajú sa tu obrie stonožky a natrafiť možno aj na kraba pustovníka. Zhoda hotelierov je tu jednoznačná, chcú ostrovy chrániť a pomáhať tak udržať tento raj nedotknutý.

Zdroj: www.fregate.com

Žiadny ďalší článok