Chceli by ste pracovať ako realitný maklér? Na toto sa pripravte

reality

Snívate o tom, že raz budete predávať nehnuteľnosti a stanete sa milionárom? Biznis s realitami je nanajvýš lukratívny a provízie z predaja veľmi zaujímavé. Zamýšľali ste sa však niekedy nad tým čo práca realitného makléra obnáša?

Začíname podnikať – Informácie, bez ktorých sa nezaobídete

V prvom rade ide o nábor nehnuteľností a ich fotografovanie. Vypisovanie zmlúv, telefonovanie (veľa telefonovania) a mailovej komunikácie s klientom. Realizujú sa obhliadky nehnuteľností, ktoré sa následne predávajú.

Nábor nehnuteľnosti je prvým krokom a činnosť, ktorá ju sprevádza rozhoduje o samotnom úspechu alebo neúspechu realitného makléra. Bez nových náborov to jednoducho nejde, pretože bez nich vám bude všetko ostatné k ničomu. Preto na začiatok jedna dobrá rada: Tajomstvo úspechu spočíva v tom, byť v správny čas na správnom mieste. Úspešní realitní makléri sa na trhu s nehnuteľnosťami dozvedia o každej novinke medzi prvými. Byť prvým na nábore takých nehnuteľností, o ktorých ostatní ešte ani nechyrujú. To je celé tajomstvo úspechu.

Každý realitný maklér zvykne pracovať na živnosť. Nemá pevnú pracovnú dobu, nikto mu neprikazuje koľko má pracovať. Sám si určuje, koľko času tejto činnosti obetuje, aby sa niekam posunul. Takmer u všetkých profesiách platí, že úspech prichádza iba vtedy, keď svojej práci veríte a žijete ňou.

Pracujte preto lepšie ako konkurencia a dostanete sa na špičku. Práca realitného makléra je profesiou, ktorá finančne vynáša. Pokiaľ ju robíte poctivo, môže vás prekvapiť, koľko peňazí si touto činnosťou dokážete zarobiť. Nikdy však neprepadnite mamonu, pretože kto sa ženie iba za peniazmi, nikdy ich nedobehne. Tvorte hodnoty, tie vám prinesú finančný profit.

Buďte vždy pozitívne naladení s úsmevom na tvári

Zaujímavým zistením je, že až 80% úspechu v oblasti predaja s nehnuteľnosťami závisí na postoji obchodníka a iba 20% na jeho schopnostiach. Buďte preto pozitívne naladený s tvorivým a optimistickým postojom k sebe i k svojej práci. Začnete potom stretávať takých ľudí, ktorí vám pomôžu pri ceste za vašim úspechom.

Sami sme tomu neverili, ale kupujúci si v prvom rade všímajú tón, hlasitosť a intonáciu vášho hlasu. Rovnako dôležitý je váš neverbálny prejav (gestá, výraz tváre). Darmo klientovi pri prehliadke vymenujete všetky informácie o nehnuteľnosti, keď budete pôsobiť neisto, alebo neprofesionálne. Všetky verbálne prejavy v podobe oznamovaných informácií tvoria iba 7% úspechu. Dôležité je byť preto komplexne vyrovnaným.

Veľa závisí aj od vzdelávania. Existujú rôzne motivačné školenia a na príkladoch z praxe sa môžete naučiť, ktoré postupy fungujú, alebo nefungujú. Získate tak väčšiu dôveru klientov, ktorí sa na vás začnú obracať. S istotou tak začnú robiť, keď keď budú potrebovať radu, alebo budú chcieť využiť vašich služieb. Vždy majte na pamäti, že biznis sa buduje na dôvere a vytváraní vzťahu s klientom. Treba byť pozorným a úprimne sa zaujímať o potreby klienta.

Preto sú silnou, a zároveň aj slabou stránkou všetkých realitných kancelárií ich ľudia, čiže kvalita realitnej spoločnosti závisí od kvality jej maklérov.

Začnite pracovať pre silnú realitnú spoločnosť

Polovica úspechu realitného makléra spočíva v spolupráci so silnou a zabehnutou realitnou spoločnosťou. Spoločnosť Dobré Reality dlhodobo patrí medzi najvýznamnejšie priamo vlastnené realitné spoločnosti na Slovensku. Prostredníctvom siete vlastných pobočiek a obchodných zastúpení poskytuje kvalifikované realitné služby na celom území SR.

Sľubne sa začali rozbiehať reality v Prievidzi. Na stránke dobrereality.sk sme narátali 67 nehnuteľností z ktorých bolo 16 určených na prenájom.

Spoločnosť Dobré Reality kladie veľký dôraz na vysoký štandard v kvalite poskytovaných služieb a na bezpečnosť svojich klientov. V procese kúpy, predaja, alebo prenájmu nehnuteľností garantuje všetkým klientom rýchlosť, bezpečnosť a odbornosť na najvyššej úrovni. Ponúka komplexný systém realitných služieb vrátane odborného propagačného, právneho, hypotekárneho servisu.

Ponuku realitnej spoločnosti momentálne tvorí viac ako 500 inzerátov v podobe nehnuteľností určených na predaj, kúpu, alebo prenájom. Väčšia polovica inzerovaných nehnuteľností pochádza z Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja. Ponuku realít v Nových Zámkoch toho času tvorilo približne 100 nehnuteľností.

Dobré Reality patria medzi najvýznamnejších zadávateľov internetovej reklamy na špecializovaných realitných portáloch reality.sk, topreality.sk, x-reality.sk a mnohých ďalších, a tým zabezpečujú svojim klientom najširšie možnosti pri propagácii ich nehnuteľností. Realitní makléri spoločnosti dodržujú etický kódex a transparentné pracovné postupy a garantujú klientom čestný a profesionálny prístup v každej situácii. Pre realitných maklérov sú okrem toho pripravené rôzne semináre a školenia. Zabezpečené je tak vzdelávanie a získavanie vedomosti potrebných k napĺňaniu potrieb klientov.

Klientom je operatívne zabezpečované financovanie kúpy nehnuteľností prostredníctvom hypotekárneho úveru. Hypotekárne poradenstvo a finančný servis sú jednou zo silných stránok spoločnosti Dobré Reality. Spoločnosť spolupracuje s mnohými bankami a renomovanými finančnými sprostredkovateľmi.

More from Marek Poleč

Huawei predstavil novú generáciu skladacieho smartfónu Mate Xs

Spoločnosť Huawei predstavila Mate Xs, novú generáciu revolučného skladacieho smartfónu. Ide o...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *