A password will be e-mailed to you.

Ostrovy v Karibiku neskrývajú veľa tajomstiev, mohlo by ním byť len jedno: Belize. Možno je to preto, že Stredoameričania, ktorí tu žijú vôbec nie sú ostrovným národom. Alebo je to preto, že Belize je súčasťou Karibiku iba čiastočne. Nachádza sa pod Mexikom a na východe hraničí s Guatemalou.

S najväčšou pravdepodobnosťou to bude ale preto, že Belize vás dokáže očariť inak ako napríklad vychýrené a slnkom zaliate ostrovy svätého Bartolomeja či svätej Lucie.

Park Hyatt otvára svoj prvý hotel v Karibiku

Táto bezstarostná krajina nepriťahuje turistov ani tak svojimi službami či vysokým štandardom, ale najmä svojimi piesočnatými cestami, plážovými reštauráciami a pôsobivými ruinami. Belize má svoju atmosféru a preto sa nemusí na nič hrať. V budúcom roku sa tu plánuje otvoriť množstvo nových hotelov. Hoci pôjde o luxusné hotely, nemali by negatívne zasiahnuť do tamojšieho ekosystému a nemali by ohroziť špecifickosť krajiny a jej autentickosť.

Nie náhodou je súkromný ostrov Blackadore Cayeje v správe populárneho herca menom Leonardo Di Caprio. Keď si herec ostrov pred desiatimi rokmi kupoval, dobre vedel prečo to robí.

Hovorí sa však, že tu otvoria aj 104-akrový rezort, ktorý bude mať svoju premiéru v roku 2020. Ponúkne 36 bungalovov hotelového typu a zhruba 50 akrov chráneného územia, ktoré je v súčasnosti pod ochranou tamojších aktivistov.

Rezort Itz’ana Resort & Residences je ďalším netrpezlivo očakávaným rezortom. Otvoria ho na jar budúceho roku a jeho súčasťou bude vlastný prístav pre 15 plavidiel, solárnou energiou zásobované chaty a nedotknutá pláž, ktorá vám pripomenie ako vyzerali karibské ostrovy pred 20 rokmi.

Spoločnosť Four Seasons si tu tiež robí svoje nároky na vodné bungalovy so súkromnými rezidenciami na ostrove Caye Chapel. Tri nové strediská, ktoré tu vyrastú síce nemôžu konkurovať strediskám na ostrove sv. Bartolomeja, ale aj tak je to dobrá správa.

Zdroj: travelbelize.org

Žiadny ďalší článok