Spoznajte fascinujúci svet čalúnenia s Meli Interiéry spol. s r. o.

Meli Interiéry

O rodinných firmách zo Slovenska píšeme radi a často. Nie inak je tomu aj v tomto prípade. Meli Interiéry spol. s r. o. z Bratislavy je firmou so 100% slovenskou majetkovou účasťou. Čalúnený nábytok vyrába úspešne už od roku 1993. Čalúnnictvo je remeslo, ktoré sa najviac využíva v nábytkárskom priemysle.

Nechajte si vyrobiť kvalitné sedačky na mieru od slovenského výrobcu

Bytový textil a čalúnenie sedačiek patria k dôležitým detailom každého interiéru. Všetky materiály, ktoré firma používa sú k dispozícii aj pre všetkých partnerov a zákazníkov – za veľkoobchodné ceny s partnerskými rabatmi aj na predaj v malom. Ponuka tvorí kompletný sortiment čalúnnických materiálov. Počnúc polyuretánovými penami (Molitanu), studených pien (HR), či pamäťovej peny (Visco) dostupnej vo forme blokov, dosiek i presných tvaroviek rezaných na mieru, cez poťahové látky, technické tkaniny, popruhy, šnúry až po čalúnnické a krajčírske náradie.

Meli Interiéry: Kvalitnú sedačku spoznáte podľa kvality jej materiálu

Spoločnosť Mali Interiéry spol s r. o. je špecialistom na čalúnnické potreby a zakladá si na kvalite použitých materiálov. Ťažisko jej činnosti spočíva vo výrobe čalúneného nábytku, kresielok a sedacích súprav. Okrem toho prevádzkuje obchod s poťahovými látkami a čalúnnickým materiálom. Pri výrobe sú splnené všetky technické požiadavky čalúnnickej výroby. Pre koncového zákazníka to znamená, že si môže byť istý kvalitou všetkých produktov.

Okrem kvality materiálov a dizajnu sa veľký dôraz kladie na pestrý výber rôznych druhov molitanov, PUR pien ako aj ostatných druhov materiálov. Čalúnenú sedaciu súpravu, kresielka a ďalší čalúnený nábytok si môžete nechať vyrobiť na mieru. K dispozícii sú aj rôzne druhy služieb ako napr. prečalúnenie sedačky či možnosť zakúpenia bytového textilu, čalúnnických potrieb, poťahových látok, alebo rôznych druhov molitanových dosiek a molitanovej drte.

Cena za čalúnenie sedačky či kresla sa odvíja od konkrétnych požiadaviek zákazníka, výberu materiálov, farieb a vzorov.

Poťahové látky sú k dispozícii v rôznych cenových kategóriách a splňujú predstavy aj tých najnáročnejších zákazníkov. Molitan je dostupný v rôznej kvalite, pričom sa zohľadňuje jeho objemová hmotnosť ako aj tvrdosť vami zvoleného druhu (štandardný molitan, studená pena, RE pena a pod.). K dispozícii je široká ponuka poťahových látok pre nábytkárstvo a zariaďovanie interiérov. Rovnako tak aj polyuretánové (molitanové) peny, rúno, popruhy, zipsy, šnúry, lepidlá, čalúnnické a krajčírske náradie, technické tkaniny ako sú lutrasil, feltro, filc, plátno.

Meli Interiéry: Koženka ako jeden z najobľúbenejších materiálov

Medzi najobľúbenejšie povrchové materiály patrí bezpochyby koženka. Prídete s ňou do styku najmä pri výbere nábytku ako sú sedacie súpravy, kreslá, stoličky a podobne. Koženka sa vyrába nepriamym nanesením PVC na podkladový materiál, ktorým býva obvykle tkanina. Okrem vysokej kvality poskytuje množstvo ďaľších výhod. Dostupná je v rôznych povrchových úpravách, farbách a vzoroch. Koženka na čalúnenie je lacnejšia ako pravá koža a je odolná voči oderom. Dostupná je v matnom prevedení, s hodvábnym jemným leskom, vzorovaná a to aj v kombinácii s látkami. Jej údržba je jednoduchá a často stačí len mierne navlhčená handrička, pri väčšom znečistení mydlový roztok. Neodporúčajú sa chemikálie ako sú rôzne rozpúšťadlá, leštidlá a podobne.

O spoločnosti Melli Interiéry, spol. s.r.o

Spoločnosť Melli Interiéry vyrába sedacie súpravy od roku 1993. V roku 2005 presťahovala svoju prevádzku do vlastných priestorov asi 30km od Bratislavy /Horná Potôň/. V súčasnosti vo svojich priestoroch realizuje všetky procesy výroby sedačiek.

V stolárskej výrobe suší rezivo vo vlastných sušiarňach, rezivo a plošné materiály sú ďalej spracovávané na poloautomatických drevoobrábacích strojoch. Drevené diely a polovýrobky sa kompletizujú pneumatickými sponkovačmi v montážnej dielni. Niektoré z drevených kostier sa následne povrchovo upravovujú viacvrstvovým lakom v podtlakových kabínach.

V krajčírskej dielni najprv dochádza k nastrihaniu poťahových látok a ostatných podkladových materiálov a neskôr k zošívaniu hotových poťahov na priemyselných poloautomatických šijacích strojoch.  Finálna čalúnnická dielňa využíva dielce z tvarovanej PUR peny spracovanej na vlastných CNC rezacích automatoch. Proces výroby sa končí výstupnou kontrolou a balením sedačiek na expedíciu.

More from Marek Poleč

Virtual Palm Beach, alebo miliónové jachty z pohodlia vášho domova

Virtual Palm Beach je najväčšia virtuálna prehliadka jácht na svete. Otvorená bola...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *