Vďaka správnej technike vám pôjdu aj náročnejšie práce odruky

práce

Všetci hľadáme čo najlepšie spôsoby, ako si uľahčiť prácu pomocou technológií. Našťastie, žijeme vo vyspelej dobe, čo sa týka techniky, a preto je oveľa jednoduchšie siahnuť po šikovných pomocníkoch, aby nám práca išla ako po masle. Ich pomoc ocenia hlavne majitelia domov, chalúp alebo záhrad.

To najlepšie pre vašu záhradu

Aj vy sa po každom kosení pasujete s vytrhávaním trávy a buriny v ťažko dostupných priestoroch, kam sa nedostane kosačka? Určite sa pri tom dobre zapotíte, nehovoriac o tom, koľko času touto činnosťou stratíte. Lepšie je zadovážiť si šikovný krovinorez, ktorý vám to uľahčí.

Keďže existuje viacero typov krovinorezov, treba vedieť, ktorý bude pre vašu záhradu ten pravý. Pri výbere si preto položme základné otázky: Ako často budete krovinorez používať? Iba občas alebo každodenne? Aké plochy s ním budete upravovať? Len tie, kde sa nezmestí kosačka alebo budete ním kosiť veľké lúky? Od toho sa potom bude odvíjať napríklad hmotnosť krovinorezu, spôsob uchopenia a pod.

Pre profesionálov i na domáce použitie

Niektorí ju potrebujú raz začas, iní sa jej používaním živia. Reč je o motorovej píle, ktorá je veľmi nápomocnou napríklad pri rezaní dreva. Nakoľko nejde o lacný produkt, je potrebné vopred zvážiť výber, aby sme kúpili tú správnu.

Motorová píla môže byť elektrická alebo benzínová, čo sa týka zdroja napájania. Elektrická píla je šetrnejšia voči životnému prostrediu, ale na druhej strane je hlučnejšia v porovnaní s benzínovou pílou. Tá má však nevýhodu v tom, že viac znečisťuje životné prostredie, no vie zasa ponúknuť vysoký výkon a hodí sa aj na prácu v lese. Treťou možnosťou je akumulátorová píla, ktorá je vhodná na rôzne menšie práce na záhrade či okolo domu. Je ekologická, nepotrebuje elektrický zdroj, jej výdrž však závisí od kapacity akumulátora/batérie.

Zdroj obrázka: shutterstock.com

Tags from the story
, ,
Written By
More from redakcia

Podlahy pre vonkajšie športoviská a športové haly: Aké sú možnosti?

Základom každého športoviska je kvalitná odolná podlaha. Musí minimalizovať riziko poranenia športovcov...
Čítať ďalej