A password will be e-mailed to you.

V idylickom austrálskom súostroví Whitsundays, v srdci Veľkého bariérového útesu, sa nachádza jedno magické piesočnaté miesto. Rezort Dydream bol pre hostí prvý krát otvorený v roku 1939.

Cookove ostrovy: Rajská záhrada na konci sveta!

Ide o súkromný úkryt, ktorý je menej ako míľu dlhý a posiaty odľahlými zátokami. Ak sem zavítate, budete sa tu cítiť ako stroskotanec. Rezort je od 15. apríla oficiálne znovu otvorený, pričom dostal úplne novú tvár. Hostia tu môžu na súkromných ostrovných plážach s mäkkým pieskom len tak lenošiť, pričom ich budú sprevádzať papagáje a klokany spolu s ľuďmi hľadajúcimi relax.

V roku 2017 tu vyčínal cyklón Debbie kategórie 4 a spôsobil škody vo výške takmer 3 miliárd dolárov. Úplne zničené boli obľúbené strediská Qualia a Hayman Island vrátane menej známeho ostrovného klenotu Daydream. Ostrov bol vtedy úplne odrezaný od energie a elektriny, stratil hlavné mólo a niekoľko budov. Investície vo výške 72 miliónov dolárov však pomohli. Tropické útočisko sa po dvojročných rekonštrukciách zmenilo takmer na nepoznanie.

Pod vedením architektonickej firmy Hunt Designs tu vzniklo 277 úplne nových alebo zrekonštruovaných ubytovacích zariadení a apartmánov. Sofistikovaná paleta slonoviny, opálenia, zlata a bledosti. blues. Prepracované vonkajšie priestory zahŕňajú tri nové bazény – jeden na pláži, jeden nekonečný a jeden mimo centrálnej lagúny. Všetky z nich ponúkajú výhľad na Veľký bariérový útes. Dospelí môžu oddychovať v oddychovej zóne s rekreačnými chatkami, zatiaľ čo pre hostí každého veku je určené prírodné kino.

Novinkou je The Living Reef, voľne stojaca koralová lagúna, ktorá obklopuje ostrov a ktorá ponúka podvodné observatórium so 100 druhmi rýb, koralov a bezstavovcov. Viac informácií o svete pod hladinou mora možno získať prostredníctvom troch námorných biológov, ktorí pôsobia priamo na mieste. S morským životom interagujú trvalo udržateľným spôsobom a hostí usmerňujú pri šnorchlovaní a potápaní. K dispozícii sú rôzne programy, ktorý súčasťou je napr. kŕmenie rýb alebo plávanie s rajami.

Zdroj: daydreamisland.com

Žiadny ďalší článok