Základy, strecha či bazén. Zaizolujte ich raz a poriadne!

Voda v pivnici, pleseň v podkroví, zatekanie v kúpeľni… Problémy s nedostatočnou alebo už nefunkčnou izoláciou poznajú mnohí majitelia budov. A kopec z nich potvrdí, že napriek výmene izolácie sa tento problém často vracia. Ako sa zbaviť pretekajúcej vode a vlhkosti už nastalo? Jediným účinným riešim je použiť kvalitnú hydroizoláciu od overeného výrobcu a dodržať pritom správny postup inštalácie.

Natrieť strechu alebo vyčistiť odkvapy? Výškové práce vyriešia za vás

Svetový líder

Skvelé referencie nielen u nás, ale po celom svete, patria hydroizolácii značky MAPEI. Skúsenosti množstva zákazníkov svedčia o tom, že motto „izolujte raz a poriadne“ pri jej produktoch možno používať oprávnene. Táto spoločnosť dosahuje najvyššiu kvalitu hydroizolácií vďaka desiatkam rokov skúsenosti a vývoja. Založená bola už v roku 1937 a dnes je jedným zo svetových lídrov v produkcii produktov stavebnej chémie.

Čo všetko izoluje?

Spoločnosť MAPEI ponúka produkty pre hydroizoláciu strechy, základov, balkóna a terasy, kúpeľne alebo bazénu. Pre každú situáciu ponúka viacero druhov produktov, ktoré boli vyvinuté, aby dosiahli najlepší účinok v závislosti od toho, či ide o novostavbu, rekonštrukciu alebo požadujete rýchle riešenie problému.

Príkladom je hydroizolácia základov. Na výber máte rýchloschnúcu flexibilnú bitúmenovú emulziu Plastimul 1K Classic na ochranu betónu a tehlového muriva vystaveného vysokému namáhaniu ideálnu pre novostavby. V prípade rekonštrukcií sa odporúča zvoliť pružnú cementovú maltu Mapelastic Foundation na ochranu betónových povrchov vystavených tlakovej vode v pozitívnom i negatívnom smere. Alebo použijete pre rýchle riešenie samolepiaciu membránu Mapethene SA proti vode a vlhkosti na ochranu vonkajších základových múrov, dosiek, terás a balkónov.

Pokiaľ vám záleží na životnom prostredí, je to o dôvod viac, prečo si zvoliť hydroizolácie tejto značky. Spoločnosť MAPEI kladie dôraz na výskum ekologickej udržateľnosti a šetrnosti k životnému prostrediu, ktoré rešpektujú požiadavky LEED.

Zoznam predajní, majstrov aj návody

Kompletnú ponuku hydroizolácií značky MAPEI si môžete pozrieť na stránke www.razaporiadne.sk, kde nájdete aj zoznam predajní nachádzajúcich sa po celom Slovensku. Aby ste mali istotu, že hydroizoláciu použijete správnym spôsobom, môže vám s tým pomôcť alebo poradiť celý rád vyškolených profesionálov Majstrov Mapei, ktorých zoznam taktiež nájdete na internetovej stránke. Navyše, prečítať si tam môžete aj návody na riešenia problémov s vlhkosťou a odpovede na najčastejšie otázky ohľadom použitia hydroizolácie.

Written By
More from Kornel Kubík

Účinné brzdové kotúče do auta? Stavte na popredného výrobcu

Nevyhnutnou súčasťou každého auta sú brzdy, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Obzvlášť...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *