Zážitok na celý život: Extrémne lyžovanie v kanadskej Arktíde

Dvaja polárni priekopníci dopravia dobrodruhov na tie najvyššie vrcholky hôr v Kanade. Nachádzajú sa v Arktíde, pričom ide o absolútne nedotknuté oblasti. Prepukne to na jar v roku 2018 kedy bude mat spoločnosť Weber Arctic Expeditions takéto šialenstvo v ponuke. Extrémni lyžiari budú môcť navštíviť určité  oblasti nachádzajúce sa na ostrove Baffin v rámci územia Arktických Kordiller. Budú tak môcť zažiť rad nebývalých expedícií na najsevernejších vrcholkoch sveta.

Antarktída jednoduchým a luxusným spôsobom

Extrémny lyžiari sa budú môcť vyblázniť na nekonečných ľadovcoch, fjordoch a žulových stenách, ktoré sa týčia vo výške 4 500 metrov nad úrovňou ostrova. Budú mat dokonca možnosť lyžovať na nikdy predtým neobjavených vrcholkoch hôr. Výlety môžu zahŕňať také dobrodružstvá, ako treking za polárnym medvedom. S využitím snežného skútra alebo záprahu psov. Sprevádzať ich budú bratia a polárni priekopníci Richard a Tessum Weber.

Arktída je jedným z posledných miest na svete, ktoré je úplne nedotknuté. Skôr tu stretnete ľadového medveďa ako človeka. Je preto veľmi príťažlivé byť súčasťou tohto nedotknutého terénu s možnosťou objavovať nepomenované vrcholy, na ktoré nikto nikdy predtým nevyliezol.

Prvé arktické expedície sa budú konať v apríli 2018 s odletom z Ottawy. Päťdňové dobrodružstvo bude stáť od 21.000 dolárov na osobu a bude zahŕňať ubytovanie v osem izbových ubytovniach so súkromným šéfkuchárom a sommeliérom. Ak by ste mali o takéto adrenalínové šialenstvo záujem, mali by ste sa začať pripravovať už teraz: Weber Arctic Expeditions ponúkne iba štyri päťdňové odlety v roku.

Zdroj: weberarctic.com

Tags from the story
, ,
Written By
More from redakcia

Herný notebook ASUS TUF Gaming FX504 je na Slovensku

Spoločnosť ASUS začala na Slovensku predávať výkonný herný notebook TUF Gaming FX504, ktorý...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *