A password will be e-mailed to you.

Potvrdili sa špekulácie o tom, že nový Mustang Mach-E automobilky Ford, bude disponovať parádnym dojazdom. Sľuby vedenia spoločnosti sa potvrdili a cieľový dojazd 500 km sa stal skutočnosťou. Iste, budete k tomu potrebovať voliteľnú batériu s vyššou kapacitou, ale značka môže teraz oficiálne tvrdiť, že ponúka elektromobily s najvyšším dojazdom na trhu.

Podľa tlačovej správy prémiový Mach-E s predĺženým dosahom a pohonom zadných kolies prejde na jedno nabitie odhadovaných 500 km. Vďaka tomu môžeme hovoriť o piatom produkčnom elektromobile s dojazdom okolo 500 km a prvým, ktorý nevyrábal Tesla. Tento dojazd je asi o 150 km nižší ako v prípade špičkového modelu Tesla Model S Long Range Plus, je to však napriek tomu impozantný výkon.

Ford predstavil prekvapivo elektromobil Mustang Mach-E

Dojazd na úrovni 500 km sľubuje iba upravená verzia modelu Mach-E s pohonom zadných kolies. Dojazdy ostatných elektrických modelov však tiež nezaostávajú. Model Extended Range s pohonom všetkých kolies dosiahol pri testovaní 440 km, zatiaľ čo štandardný model s pohonom zadných kolies prejde na jedno nabitie 400 km a štandardný model s pohonom všetkých kolies 350 km. Najmä tento posledný údaj nemusí znieť pôsobivo, ale stále je to viac ako mizerný dojazd 330 km, ktorý poskytuje Porsche Taycan.

Crossover Mustang Mach-E už čoskoro

Od predstavenia elektrického Mustangu na jeseň minulého roku spoločnosť Ford sľubovala dojazd 500 km. Začiatkom tohto mesiaca to vyzeralo, že tento prísľub nebude schopná splniť. Následne došlo k úniku informácií, že Mach-E s predĺženým dojazdom a pohonom zadných kolies túto métu dosiahol.

Dátum uvedenia na trh doteraz nebol oznámený. Očakáva sa však, že elektrický crossover Mach-E príde na trh do konca tohto roka ako model 2021. Štandardná verzia bude začínať na 44 995 dolároch, zatiaľ čo špičková verzia s možnosťou rozšíreného dojazdu môže stáť aj 60 000 dolárov.

Zdroj: ford.com/suvs/mach-e/2021/