A password will be e-mailed to you.

Ferrari 812 Superfast je momentálne najvýkonnejším super športom Ferrari. Poháňa ho mimoriadne výkonný 12-valcový motor vďaka ktorému možno dosiahnuť rýchlosť 340 km/h.

Motor je umiestnený v prednej časti vozidla, aby sa uvoľnil priestor v kabíne. Super šport tak cestujúcim umožňuje veľmi pohodlnú jazdu.

“Vynaložili sme obrovské úsilie na to, aby sme tento automobil urobili komfortným”. Keď v ňom sedíte, môžete sa spoľahnúť na priestor pre vašu batažinu a váš telefón. Zaujímate pohodlné miesto so svojím spolucestujúcim. Toto auto okrem toho, že poskytuje vysoký výkon je mimoriadne komfortné, “hovorí Enrico Galliera, senior viceprezident pre obchod a marketing spoločnosti Ferrari SpA.

Galliera hovorí, že model 812 Superfast “predstavuje históriu a budúcnosť spoločnosti”. Keď Ferrari uviedol svoj prvý supercar 125S na trh v roku 1947, auto obsahovalo 12-valcovým motor.

Hoci existovali špekulácie, že Ferrari začne vyrábať nové vozidlo s hybridnou alebo turbo technológiou, Galliera hovorí: “Vieme, ako to urobiť (s inými technológiami), ale toto auto si zaslúži práve motor s prirodzeným nasávaním. Mnohí z našich klientov takýto motor uprednostňujú. ”

Zrýchlenie z nuly na 100 km je za 2,9 sekundy a maximálna rýchlosť 340 km/hod. Je to prvé Ferrari vybavené elektrickým posilňovačom riadenia a systémom virtuálneho krátkeho rázvoru 2.0, ktorý poskytuje lepšiu agilitu a čas odozvy na vstupe na volante.

S dodávkami nového super športu sa práve začalo. Cena sa pohybuje na úrovni 300 000 amerických dolárov.

“Ferrari 812 Superfast charakterizuje luxus spojený s pôžitkom. Ide o veľmi exkluzívny automobil, keďže sa vyrába v obmedzenom počte, “hovorí Matteo Torre, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Ferrari Greater China. “Mnoho ľudí sa o tento typ auta zaujíma, pretože chápe jeho exkluzivitu.”