A password will be e-mailed to you.

Neoficiálna správa hovorí o tom, že má byť prekonaný predchádzajúci rekord v podobe dojazdu 640 km, ktorý patrí elektromobilu Tesla Model S Performance. Lucid Motors oficiálne predstaví svoj nový elektrický sedan 9. septembra.

Bude nejaký čas trvať, kým sa výrobcovia automobilov, aspoň čiastočne priblížia tomu čo už dnes ponúka Tesla. To však nezabránilo spoločnosti Lucid Motors v tom, aby sa skutočne vydala na túto cestu. A prvé vozidlo spoločnosti vyzerá tak, že skutočne dokáže ohroziť pozíciu automobilky Tesla v jednej dôležitej oblasti, ktorou je dojaz na jedno nabitie.

Tesla Roadster zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 1,9 sekundy!

Spoločnosť so sídlom v Kalifornii totiž oznámila, že jej nadchádzajúci Air sedan bude mať dajzd podľa EPA až 517 míľ, resp viac ako 800 km. Toto číslo by nielenže stanovilo nový štandard pre odvetvie, ale je to až o 185 km viac ako ponúka v súčasnosti Tesla Model S Performance s so zatiaľ najlepším dojazdom.

Toto odvážne tvrdenie bolo zverejnené v krátkom videu prostredníctvom sociálnych kanálov značky.„Je to bezprecedentné. Je to veľký krok vpred, “uviedol generálny riaditeľ spoločnosti a technický riaditeľ Peter Rawlinson pre médiá.

Aby sme pochopili potenciálny dopad zvýšenia odhadovaného dojazdu, stačí sa pozrieť na dojazd súčasných elektromobilov dostupných na trhu. Veľká väčšina znich spadá výrazne pod hodnotu necelých 500 km.

Tesla na špici, Lucid Motors druhý, hanba pre Porsche

V skutočnosti to bolo iba nedávno čo sa Model S Performance stal prvým sériovo vyrábaným elektromobilom, ktorý prelomil bariéru 640 km, keď Tesla oznámila, že vozidlo dokáže prejsť 646 km na jedno nabitie. Pravdepodobne najväčšou kritikou prvého elektromobilu od Porsche bol jeho pomerne ubohý dojazd 323 km.

Treba však poznamenať, že dojaz 832 km je iba neoficiálnym odhadom. Toto číslo bolo dosiahnutá počas nezávislého testovania, ktoré sa snažilo napodobniť metodiku EPA. Hoci bude reálny dojaz výrazne nižší, stále to vyzerá tak, že spoločnosť dokázala ľahko prekonať svoj satnovený cieľ v podobe dojazdu 643 km.

Zdroj: lucidmotors.com