A password will be e-mailed to you.

McLaren GT je najnovším modelom britského výrobcu. Jeho osemvalcový motor o objeme 4,0 litra dostal dvojité turbo, vďaka čomu pôjde o žihadlo na cestách. Ide o pokus automobilky posunúť svoje zameranie trochu iným smerom.

Hlavnou devízou tohto modelu bude totiž pohodlie s využitým inovatívnych technológií. McLaren GT totiž spadá do úplne novej kategórie. Ide o dôležitý krok v čase, kedy sa automobilka snaží zvýšiť svoje ročné predaje o 25 percent.

McLaren 720S Spider položí Porsche aj Ferrari na kolená!

V porovnaní s konkurenčnými modelmi s prívlastkom Grand Tourer, akým je napr. Porsche 911 alebo Aston Martin DB11, je tento nový McLaren odlišný svojim nezameniteľným diazajnom. Kompozitná karoséria dostala odvážnejšie no pre McLaren stále charakteristické dizajnové línie. Po otvorení dverí vodiča privíta omnoho luxusnejší interiér ako obvykle. Okrem Nappa kože, skrytého ambientného osvetlenia a ergonomického sedenia obsahuje tento model najpokročilejší informačný systém spoločnosti. Ten ponúka rôzne možnosti zábavy, navigáciu s dopravnými informáciami v reálnom čase – spolu s voliteľným 12-reproduktorovým prémiovým zvukovým systémom Bowers & Wilkins.

Batožinový priestor ponúka dostatok miesta pre golfové palice, alebo lyžiarsku výbavu. V prednej časti automobilu sa tiež nachádza ďaľší skromnejší úložný priestor.

Pretože je reč o automobile McLaren, nezaostávajú ani výkonnostné špecifikácie. McLaren GT zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a dosahuje impozantnú max. rýchlosť 326 km/h. Tieto super hodnoty pochádzajú z 4,0-litrového V8 motora s dvojitým turbom, ktorého krútiaci moment je rovnako úctyhodných 630 Nm.

Hoci nejde o prvý Grand Tourer spoločnosti (570 GT bol predstavený v roku 2016), možno hovoriť o prvom pokuse automobilky vstúpiť na nový modelový trh. Zatiaľ čo konkurenti ako Lamborghini, Bentley a Rolls-Royce experimentujú s modelmi SUV, McLaren sa rozhodol vydať úplne iné iným smerom. Podľa spoločnosti Bloomberg Businessweek plánuje spoločnosť v budúcnosti ponúknuť viac variantov GT. Britská automobilka sa totiž zaviazala do roku 2025 uviesť na trh 18 nových automobilov v rámci svojho cieľa predať 6 000 kusov automobilov ročne.

McLaren GT sa bude predávať za cenu 163 000 GBP (približne 200 000 EUR). Momentálne je novinka dostupná na pred objednávku. Predaj odštartuje do konca tohto roka.

Zdroj: cars.mclaren.com