Ako zahnať nudu a melanchóliu, alebo poskladajme si puzzle!

puzzle

Puzzle sú často opomínaním fenoménom. Začíname sa o ne zaujímať na jeseň v období padajúcich listov a melanchólie. Práve v tomto období trávime svoj čas prevažne doma, v práci a interiéroch. Čas vypĺňame rôznymi dôležitými aj menej dôležitými aktivitami, ktoré by sme mali striedať s oddychom a hrami.

Spoločenské hry sú ideálne na zahnanie nudy a bystrenie mysle. Podstatné je neupadnúť do stavu beznádeje aj v súvislosti so šíriacou sa pandémiou. Zahráme sa puzzle? Nie sú vôbec drahé a môžete sa k nim kedykoľvek vrátiť.

Edukatívne hračky – to najlepšie čo môžete svojmu dieťaťu dať

Špecializovaných obchodov na puzzle

Pri potulkách internetom sme narazili na špecializovaný internetový obchod so zameraním na puzzle. Na prvý pohľad vizuálne nepresvedčivý obchod nás napokon dostal svojim sortimentom. Nájdete tu puzzle od výmyslu sveta, pochádzajúce od etablovaných výrobcov. Ich zoznam je nekonečný. Narátali sme viac ako 50 výrobcov.

Dobrým pomerom ceny a kvality sa môžu pochváliť napr. Castorland puzzle. Ide poľského o výrobcu s viac ako 25 ročnou históriou a to je už čo povedať. Dlhoročné skúsenosti a neustály vývoj zabezpečili značke silné postavenie na trhu. Castorland vyváža svoje produkty do 50 krajín sveta. Celkovo sú puzzle k dispozícii o veľkosti od 10 až po 40 320 dielikov, čo sú momentálne najväčšie puzzle na trhu.

mapa sveta

Penové puzzle pre najmenších

Penové puzzle sú určené pre najmenších. Darmo by ste malé dieťa nútili skladať puzzle určené pre dospelých. Ručičky malých detí na to nie sú stavané. Zaobstarajte im preto veľké penové dieliky a svojmu dieťaťu nielenže spravíte radosť, ale ho aj na chvíľu zabavíte. V internetovom obchode puzzlemania.sk nájdete najväčší výber penových skladačiek pre deti.

Alebo si spravte radosť sami sebe a zaobstarajte si jedinečné puzzle 5000. Historickú mapu sveta a momentálne najväčšie puzzle dostupné na trhu. Garantujeme vám, že ich budete skladať niekoľko dlhých dní a o zábavu tak budete mať postarané. Výsledné dielo si môžete dať nechať zarámovať a vystaviť ako obraz.

Prečo sa ich odporúča skladať?

Záverom sa pozrime na to, prečo sa puzzle odporúča skladať. Vedeli ste napr. že pri ich skladaní zapájate naraz obe mozgové hemisféry, teda ľavú aj pravú? Že spájanie malých dielikov zlepšuje vašu krátkodobú pamäť a podporuje schopnosť učiť sa?

Puzzle okrem toho cibria vašu priestorovú predstavivosť a logické myslenie. Skladaním drobných dielikov si trénujete vytrvalosť, trpezlivosť a koncentráciu. Ide aj o veľmi efektívny nástroj na odbúranie stresu.

Zdroj: puzzlemania.sk

More from Marek Poleč

HP Spectre x360 14 – prelomový dizajn, inteligencia a špičkový výkon

Spoločnosť HP Inc. predstavila notebook HP Spectre x360 14, ktorý poskytuje pohodlie...
Čítať ďalej